Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Život se zvířaty

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 6

Jaký je smysl zoologické zahrady

05:32

Jaký je smysl zoologické zahrady

Proč jsou zoologické zahrady důležité, jaký je jejich smysl? Nejde jen o to ukazovat lidem výběhy s různými zvířaty. Kromě účelu rekreačního probíhá v zoo vzdělávání, výzkum, ochrana druhů, jejich zachování a chov samotný. Často je to i jediný způsob, jak udržet nějaký živočišný druh na Zemi. Zoo Praha se angažuje například v ochraně užovky podplamaté nebo zubrů evropských.

Gorila Richard ze Zoo Praha

02:14

Gorila Richard ze Zoo Praha

Goriláka Richarda z pražské zoo nejspíš znáte. Podívejte se, jak se krmí. Je to celkem věda, Richard je docela vybíravý. Uslyšíte i typické gorilí mručení, které je uklidňuje.

Výcvik slonů v ZOO Praha

03:52

Výcvik slonů v ZOO Praha

Co dělá každý den ošetřovatel slonů? Chytrá zvířata, jako jsou sloni, je třeba po celý den nějak zabavit. Kromě ranních procházek a cvičení se slonům ve výběhu schovává jídlo, při jehož dobývání se dostatečně zabaví. Slony v pražské ZOO však bohužel nelze kvůli jejich vysokému věku rozmnožovat.

Měření a vážení anakondy v Zoo Praha

03:13

Měření a vážení anakondy v Zoo Praha

Jak změřit sedmimetrového a téměř 40 kg vážícího hada, který se brání a má ohromnou sílu? Rozhodně na to člověk nemůže být sám. Anakondy jsou mohutní, ale velmi zajímaví plazi, kteří si zaslouží naši pozornost.

Anakondy v zoologické zahradě

03:14

Anakondy v zoologické zahradě

O svém vztahu k anakondám vypráví kurátor chovu hadů z pražské ZOO Petr Velenský. Proč anakondy do ZOO přivezl, proč je obdivuje, jak náročné je anakondu zvážit a také o tom, jaké bizarní sny se mohou milovníkovi zvířat zdát.

Zoolog v ZOO

04:39

Zoolog v ZOO

Kurátor v zoologické zahradě je něco jako primář v nemocnici. Svůj den začíná obchůzkou, následuje setkání s veterinářem a řešení veterinárních případů. A v čem spočívá práce zoologa v ZOO? Má na starosti konkrétní skupinu živočichů, například plazy. Kontroluje tedy dění v jednotlivých teráriích. Vyhodnocuje zdravotní stav plazů a zajišťuje, aby se cítili dobře.

Probíhá načítání