Formou několika hravých úkolů v pracovním listu na téma krasobruslení si děti procvičí zejména grafomotoriku. Pracovní list je určen především žákům prvních tříd. Děti budou potřebovat psací potřeby a pastelky.
Pracovní list seznamuje s významnou osobností českého hokeje a výrobou puků. Součástí je i hokejový slang. Je určen starším žákům prvního stupně. Cílem pracovního listu je umět využít informace z námětových videí.
Pracovní list obsahuje několik úkolů na téma „krasobruslení“, které je jednou z disciplín olympijských her. Děti si zopakují informace o vzniku a historii krasobruslení. Pracovní list je určen především žákům třetích a čtvrtých tříd. Děti budou potřebovat psací potřeby a pastelky.
Pracovní list k námětu do výuky České objevy, který je součástí stejnojmenné vybrané kapitoly. Vypracováním pracovního listu si žáci základních škol připomenou významné objevy a vynálezy, které ovlivnily vývoj ve společnosti, a uvědomí si, kdy a kde vznikaly.
Pracovní list k námětu do výuky České objevy, který je součástí stejnojmenné vybrané kapitoly. Vypracováním pracovního listu si žáci základních škol připomenou význam tří technických vynálezů. Mohou porovnat, jak vypadaly i k čemu se používaly v době, kdy vznikly.
V tomto pracovním listu se žáci za pomoci fotografií seznámí se skutečnou podobou některých tělních buněk, ujasní si, co to jsou kmenové buňky a k čemu slouží.
Následující pracovní list se zaměřuje na téma virové nákazy. Žáci si pomocí jednotlivých úkolů dokážou lépe představit, jak virus vypadá, na jakém principu funguje a jaké jsou hlavní vlastnosti, kterými se odlišuje od buňky. Pracovní list je určen pro žáky 2. stupně základních škol.
Následující pracovní list se zaměřuje na rozdíl mezi rostlinnou a živočišnou buňkou. Žáci si pomocí jednoduchých úkolů zopakují, že buňka je základní stavební a funkční jednotkou živých organismů, a budou schopni uvést příklady organismů, které se z buněk skládají.