Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

(Vel)Mistr E

Pohádková etiketa pro pokročilé.

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Rozmysli si každou lež, daleko s ní nedojdeš
12:13

Rozmysli si každou lež, daleko s ní nedojdeš

Lež má krátké nohy, to ví každý. Jak ale neurazit, když budu mluvit pravdu? To je velké umění, stejně jako omluvit se, když uděláme chybu. Pokud se budeme čestně chovat, lidé nám budou důvěřovat.

Půjčit, či nepůjčit peníze?
12:10

Půjčit, či nepůjčit peníze?

„Cinkot peněz, to je slast, hon za nimi však bývá past." Mistr E pomáhá s těžkým rozhodnutím. Půjčit ze svých úspor bratrovi na vstupenku do kina, nebo ne? Naučíme se, jak v nejrůznějších reálných i pohádkových situacích obstát a zachovat se správně.

Žalování
12:14

Žalování

Žalování většinou nadělá víc škody než užitku. Jaký je vlastně rozdíl mezi stížností a žalováním? Možná je lepší domluva a varování před možným nebezpečím. Není lepší kamarádské chování než neférové žalování? Vyznat se v tom všem vám pomůže Mistr E a Klárka.

Co se na člověku cení?
12:07

Co se na člověku cení?

Posuzování lidí je věc ošidná. Oči vidí povrch, ale co je uvnitř? Hlavní zkrátka je, jaké bohatství máme v sobě a ne na sobě. Přátelství nemá mít nic společného s penězi. Naučíme se, jak v nejrůznějších reálných i pohádkových situacích obstát a zachovat se správně.

Pomluvy
12:18

Pomluvy

Nemusí být vždycky pravda, co se povídá. Někteří závistivci šíří pomluvy (vymyšlené nepravdy), ale jak s tím naložit? Mistr E nám poradí, že nejlepší je zjistit pravdu, zastat se kamaráda a pomluv si dál nevšímat.

Mít cit a takt
12:05

Mít cit a takt

Někdo mi nevyhoví, jsem zaskočena chováním druhého a pak vyslovím: „Jsi strašný nebo příšerná“. Ovládat se, být taktní, znamená vcítit se do pozice druhého. Chápat jeho chování, vzájemně se respektovat a dokázat se omluvit, když mi to „uklouzne“.

Chci to hned!
12:08

Chci to hned!

Neumět počkat, chtít všechno hned, to vede k nákupům bez rozmyšlení. Často nešťastným. Když se však na něco těším... To toužení je někdy krásné. Třeba čekání na narozeniny, nebo až se mi povede našetřit si na nové kolo.

Respekt ke stáří
12:12

Respekt ke stáří

Staří lidé mívají zdravotní problémy, jsou často nedoslýchaví a tak vznikají nejrůznější nedorozumění. Všichni budeme jednou staří a budeme potřebovat pochopení. Respekt, úcta, nadhled a tolerance ke starým lidem patří k pravidlům slušného chování.

Zobrazit další videa
Probíhá načítání