Ovládáte shodu přísudku s podmětem? Nebo psaní velkých písmen, vyjmenovaná slova, psaní předložek a předpon s-/z- a dalších jazykových jevů? Pracovní list je určen pro žáky, kteří si z jakýchkoli důvodů potřebují procvičit pravopis.
Události pražského jara a srpnová okupace armádami Varšavské smlouvy poznamenaly více než dvacet let československých dějin. Mnozí významní politici komunistické strany popřeli sami sebe a své činy v roce 1968. PV tomto pracovním listu se žáci seznámí s osobnostmi roku 1968, které nesklonily hlavu.
Cílem pracovního listu je seznámit žáky s další fází celého konfliktu – se započatým mírovým procesem na Blízkém východě na počátku 90. let, ale také s geografií oblasti (s pojmy jako je například pásmo Gazy).
V roce 1923 začal jako druhý na světě šířit své vysílání Československý rozhlas. V tomto pracovním listu se žáci seznámí s klíčovými mezníky a událostmi, které jsou spjaty s rozhlasovým vysíláním.
Cílem pracovního listu je seznámit žáky s příčinou vyhrocených izraelsko-palestinských vztahů, jejich vývojem a především pak s postojem okolních arabských států na vznik státu Izrael.
Cílem je seznámení se s vývojem posledních deseti let na britských ostrovech, především pak s důsledky Brexitu. Základní pomůckou je video a přiložené statistiky, popřípadě internet.
Cílem pracovního listu je porovnání zemí bývalé Jugoslávie a seznámení se s novodobým vývojem v posledních třiceti letech, který zásadně ovlivnil vztahy zemí v regionu. Vedle videa jsou dalšími zdroji informací internet či Školní atlas světa.
Cílem pracovního listu je seznámení se s Moldavskem, nejchudší zemí Evropy, největšími problémy státu, a především pak s jeho současným bezpečnostním ohrožením. Kromě videa jsou dalšími zdroji informací internet, popřípadě Atlas světa.
Cílem pracovního listu je vést žáky k uvědomění si vývoje televizních zpravodajských relací z hlediska obsahu, formy zpracování či vlivu politického uspořádání státu. Žáci při plnění úkolů objevují dílčí souvislosti a vyjadřují svůj názor.