Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Události v regionech (Praha)

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 9

Stavba rybníka v Pačejově

01:04

Stavba rybníka v Pačejově

Stavba nového rybníka na Klatovsku je jedním z mnoha příkladů, jak lze reagovat na sucho a stále naléhavější potřebu zadržet v krajině vodu. Stavbu rybníků podporuje i stát.

Výlov rybníka Svět

01:38

Výlov rybníka Svět

Reportáž z výlovu třeboňského rybníka Svět, který je každoročně vyhledávanou atrakcí. Rybník vydává své bohatství. Avšak pro rybáře výlovem práce nekončí. Cesta kaprů na prostřený stůl je ještě dlouhá. Navíc kvůli koronavirovým opatřením jdou rybáři do rizika, jestli svůj výlov vůbec prodají.

Výlov rybníka Rožmberk

01:40

Výlov rybníka Rožmberk

Pro jihočeské rybníkáře nastává nejdůležitější den v roce – výlov. Jaká ryba je v českých podmínkách nejfrekventovanější? Kolik tun ryb vylovili rybáři za tři dny z našeho největšího rybníka? A jak takový výlov vlastně probíhá?

Rozšíření polského dolu Turów

02:18

Rozšíření polského dolu Turów

Polský hnědouhelný důl Turów je stále středem sporu. Zatímco Češi z Libereckého kraje peticí protestují proti rozšíření těžby, Poláci teď poslali do Bruselu petici za záchranu dolu. Jak se Evropská komise k peticím o těžbě uhlí postaví, zatím jasné není.

Larvoterapie

01:32

Larvoterapie

Larvy hmyzu sežerou, na co přijdou, ať už listí nebo lidskou tkáň. A tak se s úspěchem používají v medicíně. Právě larvy pomáhají lékařům čím dál častěji při léčbě bércových vředů či proleženin. Léčba je ambulantní a hrazená pojišťovnou.

Zmijovec titánský

01:44

Zmijovec titánský

Mysleli jste si, že všechny květy voní? Omyl! Zmijovec titánský páchne. Láká tak své opylovače, kterými jsou mouchy. Přesto je tato rostlina na pokraji vymření. Přirozeně roste na výchozech vápencových skal na ostrově Sumatra. Setkat se s kvetoucí rostlinou je velmi vzácným zážitkem. Do botanické zahrady v Liberci však zmijovec příliš návštěvníků nenalákal.

Pyrotechnik

01:49

Pyrotechnik

Vojenský robot je technologie vyrobená k likvidaci nástražných min. Česká armáda na něj dostala americký grant určený pro boj s terorismem. Jak fungují výbušniny a pyrotechnika ve vojenství?

Stalinův pomník neboli Fronta na maso

02:07

Stalinův pomník neboli Fronta na maso

Pouhých sedm let zdobil pražskou Letnou obrovský Stalinův pomník, v té době největší skupinové sousoší v Evropě. Odhalen byl v roce 1955. Po odsouzení kultu osobnosti nechali komunisté za přísně tajných podmínek toto žulové monstrum odstřelit. Už léta si toto místo užívají skateboardisté, ale ani oni mu neříkají jinak než Stalin.

Liberec – město vzdoru

01:20

Liberec – město vzdoru

V Liberci zahynulo během srpnové invaze v roce 1968 celkem 9 lidí. Po Praze to bylo druhé největší místo odporu proti okupačním vojskům.

Probíhá načítání