Srpen 1968: Okupace Československa

Rok 1968, srpen. Intervence armád Varšavské smlouvy definitivně dusí Pražské jaro. Vojska SSSR pak zůstávají v Československu až do roku 1991. Připomeňte si zásadní momenty naší historie.

Srpen 1968: Okupace Československa

Prezident republiky Svoboda, šéf komunistické strany Dubček, šéf vlády Černík, šéf parlamentu Smrkovský, Husák, Mlynář a další - ti všichni odjíždějí do Moskvy a stojí před těžkým rozhodnutím. Jak se k němu postaví? A co se mezitím děje v Československu? Jak probíhá okupace třeba v severočeském Liberci? 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Poznámky katalánského cestujícího v českém překladu

Poznámky katalánského cestujícího v českém překladu k videu Okupace 1968 v barvě. Jde o unikátní video, které pořídit katalánský cestující z Prahy během okupace dne 21.srpna 1968.
Střední škola
Dějepis

Poznámky katalánského cestujícího ve španělském originálu

Poznámky katalánského cestujícího ve španělském originálu k videu Okupace 1968 v barvě. Jde o unikátní video, které pořídit katalánský cestující z Prahy během okupace dne 21.srpna 1968.
Střední škola
Dějepis

Pracovní list: Pražské jaro / Робочий лист: Празька весна

Události srpna 1968 na dlouhá léta změnily vnímání sovětského vojáka. Події серпня 1968 року на довгі роки змінили уявлення про радянського солдата.
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Dějepis
Prvouka
Štítek Materiály v ukrajinštině
Časová náročnost:
15 minut

Komiks 68

ČT edu nejsou pouze videa

990

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání