Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Náš zvěřinec

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 19

Mlži

03:03

Mlži

Věděli byste, jaký je rozdíl mezi plži a mlži? Ukážeme si, jak to vypadá uvnitř lastury a jak poznat, jestli je škeble kluk nebo holka. Tipli byste si, kolik může taková škeble vážit a kde byste ji u nás hledali?

Jak se líhnou kuřátka

02:51

Jak se líhnou kuřátka

Věděli byste, co se děje v líhni? Jak dlouho trvá kuřátkům, než z nich vyroste kohout či slepice? A dá se dopředu rozpoznat, jestli bude z kuřete slepice nebo kohout? Pojďte se podívat. Také si povíme, co vše patří do kuřecího jídelníčku.

Straka obecná

04:04

Straka obecná

V záchranné stanici nám představí Káču, straku obecnou. Je pravda, že straky kradou? Jaké jsou společné znaky krkavcovitých ptáků? Mohou se naučit mluvit? A ještě ledacos zajímavého nám poví pan Kolomazník z této stanice.

Domácí chov slepic

09:56

Domácí chov slepic

Pojďte se podívat, jaké by to bylo, kdyby byl vaším koníčkem chov slepic. Svým domácím chovem nás provede Matyáš Novák, který nám toho nejen hodně poví, ale i ukáže. Dozvíme se třeba, který druh slepic nemá ocas a jak sestavit pestrý slepičí jídelníček. A snáší všechny slepice stejná vajíčka ?

A ta kráva mléko dává

21:16

A ta kráva mléko dává

Že kráva mléko dává, to asi všichni víme. Ale co všechno to obnáší a jaké další výrobky se dají z kravského mléka udělat? Zavítáme na kravskou farmu a na všechno se podíváme. Věděli jste, že na dojení jsou speciálně zkonstruovaní roboti? A v jaké zemi mají krávy práva a svobodu srovnatelné s lidmi?

Šnek jako domácí mazlíček

12:33

Šnek jako domácí mazlíček

Co vše obnáší, když máte za domácího mazlíčka šneka? Jak se o něj správně starat, čím ho krmit a na co si dát pozor, to vše nám poví zkušený chovatel šneků Tomáš Protiva. Ukáže nám různé druhy šneků, včetně toho největšího, a spousty dalších zajímavostí, které jste možná o šnecích nevěděli. A na závěr nás čeká závod šneka a želvy.

Ovce domácí

10:50

Ovce domácí

Pojďme se podívat za ovečkami na pastvu. Dozvíme se, od kolika ovcí se počítá stádo, jak se o ovečky starat a k čemu všemu můžou být ovce člověku užitečné. Ovce jsou chytré a dají se k lecčemus vycvičit. Také si povíme, jaký je rozdíl mezi pasáčkem ovcí a bačou. Zjistíme, co vše taková práce bači obnáší, a prozradíme si, co znamená, když se řekne žinčice.

Jelen bílý

05:47

Jelen bílý

Věděli jste, že u nás žije vzácný druh jelenů bílých? Jsou opředeny mnoha mýty a my se dozvíme, odkud se vzaly ty mýty i odkud k nám přicestovali bílý jeleni a jaký je rozdíl mezi nimi a jejich příbuznými jeleny lesními. Také si prohlédneme jelení paroží, zjistíme, kolik váží, k čemu jelenům slouží a jak se správně nazývají jeho jednotlivé části.

Experimentální farma: Jeleni

03:21

Experimentální farma: Jeleni

Navštívíme experimentální farmu v Praze-Uhříněvsi. Povíme si, k čemu slouží jelenům paroží, proč ho shazují a jak dlouho to trvá, než jim naroste nové. Zkusíte si tipnout, kolik může takové paroží vážit? Také se dozvíme, proč jeleni troubí a jestli se správně říká jelen evropský nebo jelen lesní.

Netopýři

04:43

Netopýři

Navštivte s námi záchrannou stanici v Praze, kde si povíme něco o netopýrech. Třeba co potřebuje takový netopýr pro přežití ve volné přírodě. Kolik druhů netopýrů u nás žije? Co o nich víme? A věděli byste, jak se takový netopýr orientuje při letu nebo co všechno má na jídelníčku ?

Vlci a vlčí hlídky

02:29

Vlci a vlčí hlídky

Jak je to s výskytem vlků v Čechách? Můžeme je vidět ve volné přírodě? Vlci jsou bojácná a plachá zvířata, která se člověku raději vyhnou. Vlčí hlídky jsou skupiny dobrovolníků, kteří se pohybem v lesích snaží zabránit pytlačení našich velkých šelem, jako je vlk nebo rys. Zvýšený pohyb lidí po lese totiž pytláky odrazuje.

Lev berberský v ZOO Olomouc

04:15

Lev berberský v ZOO Olomouc

Čím se liší lvi berberští od ostatních lvů? V přírodě je lev berberský již vyhynulý, a tak se o zachování druhu zasluhují už jen soukromé chovy a právě zoologické zahrady. A jak se dostala tato zvířata až k nám?

Načíst další videa
Probíhá načítání