Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Minuty z přírody

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 98

Klimatická inverze

01:03

Klimatická inverze

Víte, proč na jednom z nejníže položených míst v Česku rostou podhorské i horské druhy rostlin? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Lejsek malý

01:03

Lejsek malý

Věděli jste, že lejsek malý odlétá do teplých krajin už v červenci? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Autochtonní smrk

01:03

Autochtonní smrk

Víte, že se v části Labského dolu dochovaly unikátní původní smrkové lesy? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Lišejníková tundra

01:03

Lišejníková tundra

Věděli jste, že lišejník je nejpomaleji rostoucí organizmus? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Lýkožrout smrkový

01:03

Lýkožrout smrkový

Víte, že se stále vedou spory o tom, jestli je lýkožrout smrkový neboli kůrovec nebezpečným škůdcem, nebo přirozenou součástí přírody? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Tořič včelovitý

01:03

Tořič včelovitý

Víte, že v naší zemi najdete nejrozsáhlejší orchidejové louky střední Evropy? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Střevíčník pantoflíček

01:03

Střevíčník pantoflíček

Víte, že se jedna z největších orchidejí Evropy dožívá více než 80 let? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Soos

01:03

Soos

Věděli jste, že v západních Čechách existuje místo, které působí jako z jiného světa? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Prstnatec bezový

01:03

Prstnatec bezový

Víte, že prstnatec bezový neboli vstavač vykvétá vždy jako první orchidej jara? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Zvonovec liliolistý

01:03

Zvonovec liliolistý

Víte, že zvonovec liliolistý najdeme jen na 5 místech v České republice? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Kosatec nízký

01:03

Kosatec nízký

Věděli jste, že v naší nejrozsáhlejší stepi se mimořádně daří jednomu z divů naší přírody? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Jizerskohorské bučiny

01:03

Jizerskohorské bučiny

Víte, že rozsáhlé bukové lesy v Jizerských horách rostou bez zásahu lidské ruky již stovky let? V jedné minutě vám představíme malé zázraky fauny a flóry v naší zemi.

Načíst další videa
Probíhá načítání