Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Mezi námi zvířaty

Nový rodinný magazín o poutech mezi lidmi a zvířaty.

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

5 videí
Chov dikobrazů
05:12

Chov dikobrazů

Kdo by chtěl doma chovat nějaké neobvyklé zvíře, může zkusit třeba dikobraza. Na první pohled možná vypadá trochu nebezpečně, s notnou dávkou trpělivosti jej však lze i vycvičit a získat si jeho důvěru. Chovateli Tomáši Ringelovi se to podařilo.

Chov opic
03:04

Chov opic

Někteří lidé se nespokojí s obyčejnými domácími mazlíčky a chtějí si pořídit něco neobvyklého. Třeba takovou opici. Cvičená opice na rameni je sice zajímavá, není to však úplně ideální společník mezi cizí lidi. Zvěrolékař Ladislav Farský má však na dvorku docela pestrou smečku různých primátů.

Odchov malé srny
02:37

Odchov malé srny

Jak se zachraňuje malé srnče? Co vše to obnáší a proč nemáme z lesa nosit zdánlivě opuštěná mláďata? Podívejte se, jak o jedno takové "zachráněné" srnče postarala Hana Bandasová.

Chov ještěrů
04:46

Chov ještěrů

Jako domácí mazlíčky si můžete pořídit pestrou škálu různých ještěrů, například agamy, leguány nebo chameleona. Musíte ale dát pozor na to, jaké jedince dáte společně do jednoho terária, aby se nepokousali při boji o přízeň samičky. Šikovný chovatel může dokonce odchovat malé ještěrky.

Cibetka africká
02:00

Cibetka africká

Cibetka se považuje za prapředka všech šelem. Cibetka africká je v zajetí chovaná velmi vzácně i díky jejímu pižmu, které nepříjemně zapáchá. Kupodivu se ale používá v kosmetickém průmyslu. Pojďte se s námi podívat, jak vypadá a žije tento zvláštní „kočkopes“.

Probíhá načítání