Pracovní list pro žáky 2. - 4. třídy navazuje na přiložené video, může být použit pro samostatné vyhledávání a práci s informacemi, stejně tak může sloužit k zopakování informací o Francii. Žáci budou potřebovat psací potřeby a pastelky.
Zde najdete řešení a metodické pokyny k pracovnímu listu Evropská unie. Cílovou skupinou jsou žáci SŠ s jazykovou úrovní B1+, kteří budou prostřednictvím tohoto pracovního listu seznámeni se základními informacemi o Evropské unii.
Cílovou skupinou jsou žáci SŠ s jazykovou úrovní B1+, kteří budou prostřednictvím tohoto pracovního listu seznámeni se základními informacemi o Evropské unii. Během práce na pracovním listu si studenti rozšíří slovní zásobu v souvislosti s tímto tématem.
Tématem pracovního listu je jednotná měna Evropské unie, konkrétně pak otázka jejího zavedení v České republice. Žáci jsou v rámci jednotlivých úkolů vedeni ke zpracování a analýze informací a osvojení si odborných pojmů, ale také k vyjádření svých názorů a postojů.
Cílem pracovního listu je vést žáky k uvědomění si různých rovin souvisejících s přijetím jednotné měny Evropské unie. Žáci pracují s odbornými informacemi, propojují je s aktuálním děním ve společnosti, politickým prostředí a v neposlední řadě se nad tématem sami zamýšlí.
Zde najdete metodické pokyny a řešení k pracovnímu listu Rakousko. Tento PL je určen žákům SŠ s úrovní B1. Jeho cílem je seznámit žáky se základními informacemi o Rakousku, jeho městy a kuchyní. Dále rozšíření slovní zásoby a motivace k vyhledávání dalších informací k tomuto tématu.
Tento pracovní list je určen žákům SŠ s úrovní B1. Jeho cílem je seznámit žáky se základními informacemi o Rakousku, jeho městy a kuchyní. Dále rozšíření slovní zásoby a motivace k vyhledávání dalších informací k tomuto tématu.
Zde najdete metodické pokyny a řešení pracovního listu Lucembursko. Tento PL je určen žákům SŠ jazykové úrovně B1. Jeho cílem je seznámit žáky se základními informacemi o Lucembursku a zajímavostmi této země. Dále rozšíření slovní zásoby a motivace k vyhledávání dalších informací k tomuto tématu.
Tento pracovní list je určen žákům SŠ jazykové úrovně B1. Jeho cílem je seznámit žáky se základními informacemi o Lucembursku a zajímavostmi této země. Dále rozšíření slovní zásoby a motivace k vyhledávání dalších informací k tomuto tématu.
Zde najdete řešení a metodické pokyny k pracovnímu listu Německo. Žáci budou prostřednictvím tohoto pracovního listu seznámeni se základními informacemi o Německu a jeho městech. Během práce na pracovním listu si rozšíří slovní zásobu v souvislosti s tímto tématem.
Cílovou skupinou jsou žáci 2. stupně ZŠ s jazykovou úrovní A2, kteří budou prostřednictvím tohoto pracovního listu seznámeni se základními informacemi o Německu a jeho městech. Během práce na pracovním listu si rozšíří slovní zásobu v souvislosti s tímto tématem.
Žák si osvojí základní informace o Londýnu, s využitím internetu přiřadí k fotografiím názvy staveb a míst, ověří správnost dat a samostatně vyhledá zajímavou informaci.
www.gramotnosti.pro/epublikace // autoři: PPUC-ČG-OVU-tým
Společně si více posvítíme na další evropský stát – na Belgii. Pracovní list je určen pro žáky 4. a 5. ročníků ZŠ a vede k rozvoji digitální kompetence (vyhledávání informací, posuzování ověřených zdrojů, citování zdrojů)
Pracovní list se zaměřuje na to, aby si děti zapamatovaly co nejvíce zajímavostí o Maďarsku, které mají doplňovat do textu. Je zde kladen důraz také na samostatné uvažování a vyvozování informací
Pracovní list je určen pro žáky 4.–5. ročníku ZŠ. Vhodná je skupinová práce. Pro vyhledávání informací v doporučených zdrojích budou žáci potřebovat vhodné digitální zařízení se čtečkou QR kódů a s připojením na internet.
Pracovní list je určen pro žáky 4.–5. tříd. Pracovní list navazuje na video „Státy Evropy: Kypr“ a přibližuje žákům informace o kyperském státu a kultuře.
Cílem pracovního listu je získané základní informace o Lucembursku porovnat s informacemi o České republice. Je využita metoda kritického myšlení V-D-CH (vím, dozvěděl/a jsem se, chci vědět).
Pracovní list je určen pro žáky 4.–5. tříd a přibližuje informace o maltském státu a kultuře. Tento pracovní list také slouží k rozvoji digitální kompetence
Pracovní list je určen pro žáky 4.–5. ročníků a pro zpracování v textovém editoru Word. Žáci zhlédnou video jako úvod k tématu, dále pracují samostatně na PC. Účelem pracovního listu je také procvičit si digitální gramotnost.
Pracovní list je určen pro žáky 5. ročníku a slouží k vyhledávání a záznamu informací. V úvodu je použita metoda kritického myšlení (RWCT) V-D-CH (vím, dozvěděl jsem se, chci vědět). Při hledání odpovědi na otázku, kde lze najít ověřené informace je podporován rozvoj digitální kompetence.
V tomto pracovním listě si děti ověří poznatky, které získaly zhlédnutím videa o Slovinsku. Je vhodné využít tabletů, smartphonů či počítačů s připojením na internet k vyhledávání dalších informací. Pracovní list je vhodný pro 4.–5. třídu.
Cílem pracovního listu je získané základní informace o Španělsku porovnat s informacemi o jiném evropském státu v tomto případě o Slovenské republice. Je využita metoda kritického myšlení V-D-CH (vím, dozvěděl/a jsem se, chci vědět).
V tomto pracovním listě si děti ověří poznatky, které získaly zhlédnutím videa o Švédsku. Je vhodné využít tabletů, smartphonů či počítačů s připojením na internet k vyhledávání dalších informací. Pracovní list je vhodný pro 4.–5. třídu.
Společně si více posvítíme na další evropský stát – na Rumunsko. Hravou formou budeme zpracovávat informace z videa i hledat další zdroje informací na internetu. Žáci jsou vedeni k citování použitých zdrojů (součást rozvoje digitální kompetence). Pracovní list je určen pro žáky 4. a 5. ročníků ZŠ
Pracovní list se zaměřuje na to, aby si děti zapamatovaly co nejvíce informací o Dánsku. V druhé části je věnovaný prostor pohádkám H. Ch. Andersena, zde lze vybrat pouze některé, které děti znají nebo nechat volbu na dětech. Případně se listy dají nastříhat na samostatné části (kartičky).
Cílem pracovního listu je zopakovat si s žáky základní informace o Itálii. Тема робочого листа – європейська країна Італія. Під час роботи учні повторять основну інформацію про Італію.
Pracovní list je určen pro žáky 3.–5. tříd prvního stupně ZŠ. Žáci budou potřebovat psací potřeby a pastelky. Děti si upevní znalosti o jednom z našich sousedních států – Německu. Při práci mohou používat vlastivědnou mapu Evropy.
Pracovní list je určen pro žáky 3.–5. tříd prvního stupně ZŠ. Žáci si mohou v rámci pracovních činností podle videa vyzkoušet vaření německé speciality. Vyplnění pracovního listu může vlastnímu vaření předcházet. Žáci budou potřebovat psací potřeby.
Pracovní list je určen pro žáky 3.–5. tříd prvního stupně ZŠ. Žáci si upevní znalosti o jednom z našich sousedních států – Polsku. Budou potřebovat psací potřeby a pastelky. Při práci mohou používat vlastivědnou mapu Evropy.
Pracovní list je určen pro skupinovou práci žáků 5. ročníků. Budou potřebovat psací potřeby, vlastivědnou mapu Evropy a tablet nebo PC s připojením na internet.
Pracovní list je určen pro žáky 4.-5. tříd. Žáci budou potřebovat psací potřeby a vlastivědnou mapu Evropy. Тема робочого листа – європейська країна Австрія. Під час роботи учні дізнаються цікаві факти про Австрію. Робочий лист призначений для учнів 4-5 класів.
Pracovní list je určen pro žáky 4. a 5. tříd prvního stupně základních škol. Rozšiřuje povědomí žáků o tradičním slovenském pokrmu a slovenské kultuře.
Pracovní list se ve své první části zaměřuje na informace o Bulharsku, které mohou děti ve videu zjistit. V druhé části děti rozvíjí svou kreativitu a vytvoří podle obrázků vlastní příběh. Aktivity jsou vhodné pro děti prvního stupně na rozvoj pisatelských strategií.
Zlínský kraj je jedním ze 14 vyšších územně správních celků v České republice. Злинський край є одним із 14 вищих територіальних адміністративних одиниць у Чехії.
Zlínský kraj je jedním ze 14 vyšších územně správních celků v České republice. / Злинський край є одним із 14 вищих територіальних адміністративних одиниць у Чехії.
Pracovní list z metodického portálu RVP.cz ověřující znalost zásad společenského chování. / Робочий лист методичного порталу RVP.cz, що перевіряє знання принципів соціальної поведінки.
Přečtěte si níže uvedené situace a rozhodněte, zda by mělo NATO přispět k jejich řešení. Své rozhodnutí zdůvodněte. / Прочитайте нижче наведені ситуації та вирішіть, чи слід НАТО внести свій внесок у їх вирішення. Поясніть своє рішення.
Tento materiál by měl sloužit ke zpestření výkladu o Evropské unii. Žáci poznají rozdíl mezi Evropou a Evropskou unií, dokážou vysvětlit základní principy, symboly a znaky evropského společenství a jsou schopni vyjmenovat, které státy jsou dnes jeho součástí. Určeno pro žáky 2. stupně.
V pracovním listu si žáci procvičí znalosti o Evropské unii (EU). Dokáží vyjmenovat, které země do tohoto evropského společenství patří, a objasnit hodnoty a zásady EU. Pracovní list je určen pro žáky 2. stupně ZŠ. Pomůcky: pracovní list, internet, psací potřeby.
V tomto pracovním listu si žáci uvědomí důležitost Evropské unie (EU) v každodenním životě. Jaký přínos má EU pro každého z vás? Pracovní list je určen pro žáky 2. stupně ZŠ. Pomůcky: pracovní list, internet, psací potřeby.
Розфарбуйте персонажів та прапори України та Чехії для дітей авторів журналу Kamarádi. / Vybarvěte znaky
a vlajky Ukrajiny a České republiky od autorů Časopisu Kamarádi.
V tomto materiálu najdete přepis videa Česká státní hymna v ukrajinském jazyce. / У цьому матеріалі ви знайдете розшифровку відео Чеський національний гімн.
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Člověk a společnost
Časová náročnost:
10 minut
ČT edu nejsou pouze videa
12 809
videí
720
námětů do výuky
4 356
pracovních listů
1 212
pořadů
69
edukativních her
Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku
Novinky na e-mail
Pošleme vám, co nového se děje ve světě edu. Nová videa, témata, funkce a další.
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.