V tomto pracovním listě si děti vyzkouší vytvořit své návrhy na zdobení perníčků a dozví se, jaké ingredience se skrývají v perníkovém těstě. Pracovní list je určen především žákům 2. a 3. tříd. Dětem postačí připravit si pastelky a tužku či černou tenkou fixu.
Cílem pracovního listu je umět zpracovat informace na základě poslechu a zhlédnutí videoukázek. Pracovní list je určen všem prvostupňovým dětem, které se chtějí dozvědět o tradici vánočního stromku.
Formou několika úkolů v pracovním listu si děti upevní své poznatky z videa o původu bramborového salátu a připomenou si i geografickou polohu ČR v Evropě. Pracovní list je určen především žákům 3. a 4. tříd. Dětem postačí připravit si pastelky a pero na psaní, případně i mapu Evropy.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o bramborách a fazolích, zopakuje, co se dá z těchto plodin uvařit a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o o životě ve 14. století. Víte, co se za doby Karla IV. nejčastěji jedlo? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!
Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky s jablkem. Pracovní list je součástí námětu Není jablko jako jablko z vybrané kapitoly Zahrada.
Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky s rajským jablkem. Pracovní list je součástí námětu Není jablko jako jablko z vybrané kapitoly Zahrada.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o zvířecích rekordmanech. Víte, který živočich je nejrychlejší na světě? Nebo který živočich se dožívá nejvyššího věku?
Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o chřestu - plodině, která roste na poli a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Pracovní list je určen starším žákům prvního stupně. Při plnění úkolů se žáci seznámí s metodou kritického myšlení zvanou pětilístek. Cílem PL je upevnění a shrnutí znalostí o svátcích, které každoročně oslavujeme na přelomu měsíce října a listopadu.
Pracovní list je určen všem, kteří se chtějí dozvědět o některých vánočních zvycích a jejich původu. Žák aplikuje informace, které nalézá ve videoukázce, pracuje s textem, čte s porozuměním, vyhledává na internetu a ve slovníku.
Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky s ovocem, které se sklízí na podzim a vysvětlit jim rozdíl mezi peckovinami a jádrovinami. Pracovní list je součástí námětu Užitková zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.
Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základních škol. Cílem pracovního listu je seznámit žáky se zeleninou, kterou mohou vypěstovat na zahradě. Pracovní list je součástí námětu Užitková zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.
Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky se sklizní ovoce. Pracovní list je součástí námětu Užitková zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.
Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky se sklizní ovoce. Pracovní list je součástí námětu Užitková zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ, který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradici barvení vajec. Jaké znáte techniky zdobení velikonočních vajíček? Pokud by se vám nechtělo barvit vajíčka, můžete si vyrobit velikonoční hlavolam.
Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (2. třídy), který ověří vaše znalosti o Velikonocích. Zároveň si procvičíte češtinu a vybarvíte si velikonoční vajíčka.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. třídy 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o poli, procvičí názvy polních rostlin a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o zemědělských plodinách, procvičí názvy rostlin a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí o zemědělství. Dozvíte se, kdy bylo období zemědělců, jaký je rozdíl mezi žitem a pšenicí a mnoho dalšího. (www.nzm.cz)
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o cukrové řepě a o tom, jak získáváme cukr. Procvičí názvy různých druhů cukru a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o jedlých plodech, procvičí názvy lesních plodů a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, jak dobře znají českou čokoládu Orion. Dozvíte se například, kdy byla tato společnost založena a jak je to s ní nyní.
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o životě jednoho z našich největších vladařů. Víte, jak se jmenují rodiče Karla IV.? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!
Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o Karlu IV. Víte, jaké stavby nechal postavit? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!
Pracovní list Pardubický kraj je součástí kolekce Kraje ČR. Věnuje se přírodním dominantám kraje i jeho historii. Je koncipován jako orientační závod, ve kterém žáci propojí orientaci na mapě Pardubického kraje se svými znalostmi.
Pracovní list Pardubický kraj je součástí kolekce Kraje ČR. Věnuje se přírodním dominantám kraje i jeho historii. Je koncipován jako orientační závod, ve kterém žáci propojí orientaci na mapě Pardubického kraje se svými znalostmi.
Pracovní list Pardubický kraj II je součástí kolekce Kraje ČR. Věnuje se přírodním dominantám kraje i jeho historii. Je koncipován jako orientační závod, ve kterém žáci propojí orientaci na mapě Pardubického kraje se svými znalostmi.
Pracovní list Pardubický kraj je součástí kolekce Kraje ČR. Věnuje se přírodním dominantám kraje i jeho historii. Je koncipován jako orientační závod, ve kterém žáci propojí orientaci na mapě Pardubického kraje se svými znalostmi.
Jů a Hele se pokoušeli ve videu vymýšlet únorové pranostiky. Nakonec se shodli, že nejlepší bude, když jeden začne a druhý pranostiku dokončí. Vyzkoušejte si to na pranostikách, v nichž se vyskytují jména některých našich světců.
Pranostika je krátké sdělení, které vymysleli naši předci a které se zachovalo dodnes. Týká se většinou předpovědi pro určité dny či období, zvláště ve vztahu k zemědělství a počasí. Doplňte správně do pranostik názvy měsíců: září, říjen, listopad a slovo podzim (slova můžete použít i vícekrát).
V pranostikách se často objevuje krátké sdělení, které vymysleli naši předci a které se zachovalo dodnes. Týká se většinou předpovědi pro určité dny či období, zvláště ve vztahu k zemědělství a k počasí. Zkuste do pranostik doplnit názvy živočichů: skřivan, moucha, vlk, krtek a kočka.
Pracovní list je určen žákům 2. ročníku. Žák bude potřebovat pouze psací potřeby. Pomůcky na výrobu dýně z toaletního papíru jsou k nalezení ve video odkazu.