Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Dětská záchranka v akci

Cyklus první pomoci pro děti

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Dětská záchranka: Otrava
10:57

Dětská záchranka: Otrava

Pořad ukazuje, jak se zachovat, ale zároveň i co nedělat, pokud jsme svědkem nebo i přímo obětí otravy. Otrávit se můžeme nejen jedovatou kapalinou, ale také plynem či jinou formou (houby, hadi, apod.).

Dětská záchranka: Pomoc při dušení
01:13

Dětská záchranka: Pomoc při dušení

Pořad ukazuje, jak se zachovat, pokud jsme svědkem dušení z důvodu zaskočení cizího předmětu do dýchacích cest. Uvidíme zde postupy, hmaty a manévry, kterými můžeme postiženému velmi jednoduše pomoci.

Dětská záchranka: Opaření
09:33

Dětská záchranka: Opaření

Pořad ukazuje, jak se zachovat, pokud jsme svědkem nebo přímo obětí opaření nebo popálení. V pořadu se dozvíme, jaké jsou stupně popálení a jak se máme zachovat při ošetřování těchto popálenin.

Hasiči
01:34

Hasiči

Pořad ukazuje, co všechno mají na starost hasiči a jak to chodí na hasičské stanici. Jak rychle musí hasiči vyrazit na místo požáru od jeho nahlášení?

Jízdní policie
02:18

Jízdní policie

V některých větších městech existují oddělení jízdní policie. Než mohou být policejní koně nasazeni do akce, musejí projít zvláštním výcvikem.

Masáž srdce
02:23

Masáž srdce

Co dělat při záchraně lidského života v případě zástavy srdce? Jak správně provádět masáž srdce, jak dlouho a v jakém intervalu masírovat? Podívejte se, jak správně postupovat.

Dětská záchranka:  Záchrana tonoucího
00:57

Dětská záchranka: Záchrana tonoucího

Záchrana tonoucího má svá specifika, která musíme dodržet. Voda je živel, který není radno podceňovat. Mnohdy si ani neuvědomíme blížící se nebezpečí. Dětská záchranka nám připomene základní zásady bezpečného chování u vody.

Dětská záchranka: Pomoc při epileptickém záchvatu
03:57

Dětská záchranka: Pomoc při epileptickém záchvatu

Na ulici leží člověk, který má záchvat křečí. Co budeme dělat? Jak mu pomoci a zároveň neublížit? Umíme rychle určit místo, kam má přijet záchranka? Uvidíme, jak si poradí naši kamarádi.

Zobrazit další videa
Probíhá načítání