Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Dětská záchranka v akci

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 13

Dětská záchranka: Tonutí

06:55

Dětská záchranka: Tonutí

Dětská záchranka v akci: Záchrana tonoucího není jednoduchá věc, musíme při ní dodržovat určité zásady, abychom se sami nevystavili nebezpečí. Připomeňme si je s dětmi a skutečnými záchranáři.

Dětská záchranka: Epileptický záchvat

01:08

Dětská záchranka: Epileptický záchvat

Dětská záchranka v akci: Záchvat křečí nebo epileptický záchvat může postihnout každého z nás. Co vlastně můžeme udělat, chceme-li pomoci? Zásady první pomoci si zopakujeme s dětmi.

Dětská záchranka: Popáleniny a opařeniny

01:03

Dětská záchranka: Popáleniny a opařeniny

Dětská záchranka v akci. Popálit nebo opařit se můžeme při trošce nepozornosti velice snadno. Rychlá a správná první pomoc je v tomto případě naprosto zásadní. A co dělat? Poradí nám záchranáři.

Dětská záchranka:  Dušení

08:55

Dětská záchranka: Dušení

Když se dostane do dýchacích cest cizí těleso, například, když vám zaskočí jídlo, člověk se začíná dusit. Děti za pomoci záchranářů zjišťují, jak správně poskytnout první pomoc.

Dětská záchranka: Požití jedovaté kapaliny

01:19

Dětská záchranka: Požití jedovaté kapaliny

Co dělat, když omylem vypiješ nějakou jedovatou kapalinu? Jak tento problém vyřešit nám předvedou děti společně se záchranáři. Určitě je však lepší potížím předcházet a takovéto kapaliny správně skladovat. Dozvíme se také pravidla pro bezpečné skladování jedovatých kapalin.

Dětská záchranka: Pomoc při epileptickém záchvatu

03:57

Dětská záchranka: Pomoc při epileptickém záchvatu

Na ulici leží člověk, který má záchvat křečí. Co budeme dělat? Jak mu pomoci a zároveň neublížit? Umíme rychle určit místo, kam má přijet záchranka? Uvidíme, jak si poradí naši kamarádi.

Dětská záchranka:  Záchrana tonoucího

00:57

Dětská záchranka: Záchrana tonoucího

Záchrana tonoucího má svá specifika, která musíme dodržet. Voda je živel, který není radno podceňovat. Mnohdy si ani neuvědomíme blížící se nebezpečí. Dětská záchranka nám připomene základní zásady bezpečného chování u vody.

Masáž srdce

02:23

Masáž srdce

Co dělat při záchraně lidského života v případě zástavy srdce? Jak správně provádět masáž srdce, jak dlouho a v jakém intervalu masírovat? Podívejte se, jak správně postupovat.

Jízdní policie

02:18

Jízdní policie

V některých větších městech existují oddělení jízdní policie. Než mohou být policejní koně nasazeni do akce, musejí projít zvláštním výcvikem.

Hasiči

01:34

Hasiči

Pořad ukazuje, co všechno mají na starost hasiči a jak to chodí na hasičské stanici. Jak rychle musí hasiči vyrazit na místo požáru od jeho nahlášení?

Dětská záchranka: Opaření

09:33

Dětská záchranka: Opaření

Pořad ukazuje, jak se zachovat, pokud jsme svědkem nebo přímo obětí opaření nebo popálení. V pořadu se dozvíme, jaké jsou stupně popálení a jak se máme zachovat při ošetřování těchto popálenin.

Dětská záchranka: Pomoc při dušení

01:13

Dětská záchranka: Pomoc při dušení

Pořad ukazuje, jak se zachovat, pokud jsme svědkem dušení z důvodu zaskočení cizího předmětu do dýchacích cest. Uvidíme zde postupy, hmaty a manévry, kterými můžeme postiženému velmi jednoduše pomoci.

Načíst další videa
Probíhá načítání