Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Děti, pozor!

O dětském strachu a násilí

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Nebezpečné situace: Krádež
11:04

Nebezpečné situace: Krádež

Parta kamarádů se baví drobnými krádežemi v obchodním centru a jeden z nich se nechá u akce natočit. Problém se stupňuje, video se objevuje na internetu, nic už nejde vzít zpátky. Chlapci hrozí nejspíše vyhození ze školy.

Nebezpečné situace: Divoká jízda
13:16

Nebezpečné situace: Divoká jízda

Jakub musí po krádeži v obchodním centru zaplatit poškozené škodu a je mu soudně udělen trest obecně prospěšných prací. Svým nezodpovědným chováním však spěje k dalšímu maléru – nabourá odcizený automobil.

Umístění do diagnostického ústavu
06:25

Umístění do diagnostického ústavu

V tomto vzdělávacím pořadu sledujeme osud Jakuba, který během krátké doby stanul dvakrát před soudem. Nechal se zlákat vrstevníky, aby odcizili auto. Jakub řídil bez řidičáku, auto naboural a ještě zranil svou spolujezdkyni. Soud mu naordinoval dohled a kurátorku. Jakub odchází do diagnostického ústavu.

Útěk z diagnostického ústavu
09:50

Útěk z diagnostického ústavu

Mladistvý Jakub si odpykává trest v diagnostickém ústavu. Měl by se zde napravit, bohužel tomu je ale naopak a nechává se strhnout vrstevníky k dalším nepravostem.

Cesta do vězení
09:32

Cesta do vězení

Jakub se zapletl s partičkou kamarádů a nechal se vždy umluvit k nějaké té akci. Z legrace a zábavy se vyklubal trestný čin a Jakub skončí ve vězení. Jde o závěrečný díl uzavírající sérii pořadů Já chci domů!

Nebezpečné situace: Šikana
12:25

Nebezpečné situace: Šikana

Šikana je úmyslné a opakované fyzické i psychické ubližování slabšímu silnějším jedincem. Jde o nebezpečný, obtížně prokazatelný trestný čin. Příběh byl natočen podle skutečné události a je varováním, jak pro rodiče, tak pro potencionální oběti, ale i pro pachatele.

Nebezpečné situace: Pedofil
11:59

Nebezpečné situace: Pedofil

Příběh je natočen podle skutečné události, kdy pedofil zneužíval mladé chlapce. Video poskytuje varování a návod, jak rozpoznat příznaky a bránit se tomuto nebezpečí.

Nebezpečné situace: Nález nevybuchlé munice
11:48

Nebezpečné situace: Nález nevybuchlé munice

Parta dětí najde v lese nevybuchlou munici. Nikomu nic neřeknou a snaží se ji rozebrat. Zbytky munice na závěr vhodí do otevřeného ohně a následuje výbuch, který děti těžce zraní. Příběh je inspirován skutečným příběhem a je varováním před podobným nebezpečným chováním.

Zobrazit další videa
Probíhá načítání