Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

České pexeso

Animovaný cyklus hravou formou seznamuje děti s geografickými, přírodními a dějinnými událostmi v krajích ČR

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Kraj Praha: Hlavní město České republiky
02:37

Kraj Praha: Hlavní město České republiky

Animovaný cyklus hravou formou seznamuje s Prahou, hlavním městem České republiky. Krátký úvod seznámí s hranicemi naší vlasti a rozdělením ČR na Čechy, Moravu a Slezsko a na jednotlivé kraje. Následuje ucelený pohled na Prahu: její poloha, sídlo vlády a prezidenta, části Prahy, budovy a památky, městská zeleň, bydlení, doprava atd.

Zlínský kraj
02:37

Zlínský kraj

Animovaný cyklus hravou formou seznamuje děti s geografickými, přírodními a dějinnými událostmi ve Zlínském kraji.

Kraj Vysočina
02:38

Kraj Vysočina

Animovaný cyklus hravou formou seznamuje děti s geografickými a přírodními fakty i dějinnými událostmi v kraji Vysočina.

Ústecký kraj
02:38

Ústecký kraj

Animovaný cyklus hravou formou seznamuje děti s geografickými a přírodními fakty i dějinnými událostmi v Ústeckém kraji.

Středočeský kraj
02:40

Středočeský kraj

Animovaný cyklus hravou formou seznamuje děti s geografickými a přírodními fakty i dějinnými událostmi ve Středočeském kraji.

Jihočeský kraj
02:39

Jihočeský kraj

Animovaný cyklus hravou formou seznamuje děti s geografickými a přírodními fakty i dějinnými událostmi v Jihočeském kraji.

Plzeňský kraj
02:40

Plzeňský kraj

Animovaný cyklus hravou formou seznamuje děti s geografickými a přírodními fakty i dějinnými událostmi v krajích ČR. V této pasáži představí Plzeňský kraj.

Pardubický kraj
02:40

Pardubický kraj

Animovaný cyklus hravou formou seznamuje děti s geografickými a přírodními fakty i dějinnými událostmi v krajích ČR. V této pasáži představí Pardubický kraj.

Zobrazit další videa
Probíhá načítání