Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Bedekr

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 6

Neapol

16:14

Neapol

Neapol, jedno z nejkrásnějších měst Itálie. Říká se – vidět Neapol a zemřít. Neapol je ale také neklidné město plné protikladů. Martin Písařík se pokusí zjistit proč. Kromě toho vám představí architekturu, památky a významná místa v tomto krásném městě, jako je Neapolský Dóm, Museo del Tesoro di San Gennaro, Via dei Presepi nebo baziliku svatého Františka z Pauly.

Letní Řím

22:32

Letní Řím

Řím má tolik přívlastků, kolik je jeho obdivovatelů. Věčné město, věčně žíznivé město, město s vlčí povahou, město, které nikdy nespí. Při letní návštěvě Říma se moderátoři pořadu Bedekr zaměří na povinné zastávky jako Koloseum, Fontána di Trevi, Kapitol, Pantheon, Španělské schody a najdou i řadu méně známých a určitě neméně zajímavých míst. Vítejte ve městě sedmi pahorků!

Bretaň: Poloostrov na konci Francie

07:40

Bretaň: Poloostrov na konci Francie

Video ukazuje Bretaň – keltskou výspu Francie, drsný kraj větrných pláží a bouřícího oceánu. Je sice jedním z francouzských regionů, ale občas působí spíš jako svébytná země.

Antverpy

25:01

Antverpy

Antverpy nejsou tak starobylé jako Bruggy, tak významné jako Brusel ani uvolněné jako Amsterdam či moderní jako Rotterdam. Nehýří mládím jako Gent. Neohromují okolní krajinou jako Utrecht. Ale od každého z těchto měst, jako by si vzaly něco, co jim vyhovovalo. Výsledkem je přitažlivá a navýsost noblesní vlámská metropole. Jeruzalém západu, světové centrum diamantů, město Rubense, čokolády a módy. A druhé největší město Belgie.

Bretaň: Příroda a kultura

13:14

Bretaň: Příroda a kultura

Bretaň je poloostrov na severozápadě Francie, typický svým skalnatým pobřežím, ale i krásným venkovem s gotickou architekturou. Video zachycuje i typické francouzské pochoutky, místní keramiku, nebo megalitické neolitické památky v Carnaku – menhiry.

Rotterdam

13:43

Rotterdam

Největší evropský přístav Rotterdam byl za II. světové války vybombardován a díky následné rekonstrukci se zde unikátně snoubí staré a moderní styly. Rotterdamská architektura je výjimečná a představuje jeden z důvodů, proč navštívit Nizozemsko.

Probíhá načítání