Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Agent v kapse

Náš agent vám poradí, jak se chovat v nebezpečných situacích

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Bezpečnost a ochranné pomůcky
11:52

Bezpečnost a ochranné pomůcky

Pořad ukazuje, jak si ochránit zdraví ochrannými pomůckami (helma, chrániče) při jízdě na skateboardu, koloběžce nebo kolečkových bruslích a jak se chovat ve skateparku.

Hlídání sourozenců: Co všechno se může stát
11:40

Hlídání sourozenců: Co všechno se může stát

Pořad ukazuje, co všechno se může přihodit při hlídání dětí (mladších sourozenců). Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou děti dostat a jak na ně mohou reagovat. V závěru pořadu je i krátký test k tématu.

Nebezpečné situace: Mluvení s cizími lidmi
12:19

Nebezpečné situace: Mluvení s cizími lidmi

Pořad ukazuje, co se může stát, když se děti ztratí a zpanikaří. Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou dostat a jak by měli reagovat v případě oslovení cizím člověkem. V závěru pořadu je i krátký test obsahující znalostní úlohy, který je zde i vyhodnocen.

Nebezpečné situace při sportování
11:40

Nebezpečné situace při sportování

Pořad ukazuje, co všechno se může přihodit při nebezpečném sportování. Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se děti mohou dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test obsahující znalostní úlohy, který je zde i vyhodnocen.

Špatné vs. správné stravovací návyky
12:15

Špatné vs. správné stravovací návyky

Pořad ukazuje, jaké mohou nastat problémy, pokud se děti budou špatně stravovat. Je zde názorně předvedeno, jak by měly děti reagovat, pokud přijdou na to, že spolužáci mají špatné stravovací návyky. V závěru pořadu je i krátký test.

Nebezpečné situace: Okradení
12:15

Nebezpečné situace: Okradení

Pořad ukazuje, jak snadno nás může zloděj okrást. Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou děti dostat a jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.

Nebezpečné situace: Špatné známky
12:17

Nebezpečné situace: Špatné známky

Pořad ukazuje, co všechno se může přihodit, když má dítě špatné známky. Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou děti dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.

Nebezpečné situace: Nehoda v kuchyni
12:11

Nebezpečné situace: Nehoda v kuchyni

Pořad ukazuje, co všechno se může přihodit při vaření bez dozoru rodičů. Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou děti dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.

Zobrazit další videa

Náměty k výuce

2 náměty

Pracovní listy

3 pracovní listy

Pracovní list: Známe svůj strach

Tento pracovní list určený žákům 1. stupně ZŠ je zaměřen na problematiku strachu. Víte, k čemu je strach dobrý? Dokázali jste někdy svůj strach z něčeho překonat? Podívejte se na video a zkuste se svému strachu postavit.

Pracovní list: Kotlíkový guláš

Tento pracovní list vám pomůže s přípravou kotlíkového guláše, pokud jste právě na cestě přírodou.

Vázání uzlů

Jaké existují druhy uzlů, k čemu jsou dobré a jak je uvázat se dozvíte v této příručce.
Probíhá načítání