Námět do výuky pro:

Bezpečně na internetu

Internet je svět sám o sobě. A v něm se nepohybují jen hodní lidé. Například šikanovat někoho online je o dost snazší než v reálném životě, a tak se občas stává, že online šikanují i lidé, kteří by v reálném životě neublížili mouše. Jenže kyberšikana není jediný problém bezpečnosti na internetu.

Bezpečně na internetu

Nebezpečné jsou i různé testy, soutěže a challenge na sociálních sítích. Jak? Problémem je, že lidé, kteří vás chtějí na internetu podvést, jsou pořádně vynalézaví. Proč na internet nikdy neukládat číslo platební karty? To a další otázky bezpečného online chování si rozebereme s Agentem v kapse.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Digitální stopa

Pracovní list cílí na to, aby si žáci uvědomili, že jejich online hry jsou zdarma jen díky tomu, že obsahují cílenou reklamu. Dosáhnout takto zacílené reklamy je možné proto, že každý na internetu zanecháváme online stopu. Žáci mají také možnost si uvědomit, jaké stopy nevědomky zanechávají oni.
1. stupeň ZŠ
Informatika

Pracovní list: Natoč dokument o nebezpečí na internetu

Během vyplňování toho pracovního listu se žáci stanou filmovým režisérem, který má za úkol natočit dokumentární film o internetových šmejdech – tedy o nebezpečí, které na nás číhá na internetu.
1. stupeň ZŠ
Informatika

Pracovní list: Šikana na internetu

Je možné dostat facku přes internet? V pravém slova smyslu asi ne, ale přesto nám někdo může přes internet vyhrožovat, vydírat nás nebo nám jinak ubližovat.
1. stupeň ZŠ
Informatika

Okruhy

Bez internetu si dnes už život umíme jen stěží představit. Jenže, jak se říká: dobrý sluha, špatný pán. Stejně jako v reálném životě se na internetu musíme naučit rozlišovat mezi pravdou a lží. Ale…

Přírodověda Vlastivěda · Informatika · Výchova ke zdraví
13 9

ČT edu nejsou pouze videa

1 032

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání