Láska v literatuře: Červená nit v dějinách psaní

Každý ví, že rozkvetlý máj je lásky čas. Ta sice kvete i mimo sezónu, kdy jindy si ale udělat malou exkurzi do jejího odrazu v literatuře než teď. Připravili jsme pro vás náměty, které vás provedou dramatizacemi několika klasických děl o různých podobách milostných citů. Také vás necháme nahlédnout do skutečných milostných životů spisovatelů. I ty totiž často nebyly jednoduché.

Jen velmi málo věcí v našich životech máme pevně ve svých rukou. A láska se mezi ně bohužel nepočítá. Přichází, jen když ona chce, a z její intenzity se nám často točí hlava. Odnepaměti se stávala námětem literárních děl a zdaleka teď nemáme na mysli románky z červené knihovny. Nešťastná, neopětovaná nebo zakázaná láska se jako červená nit táhne dějinami literatury od Homéra přes Shakespeara až dodnes. A asi tomu tak bude napořád.

Láska v literatuře

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

12 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

5 listů

Pracovní list pro SŠ: Maryša

Tento pracovní list je určen studentům střední školy. Zaměřen je na divadelní ztvárnění hry Maryša od bratrů Mrštíků. Pokuste se na základě ukázky charakterizovat úlohu revolty v dramatu Maryša.
Střední škola
ČJ a literatura

Pracovní list pro SŠ: Taťána a Oněgin

Tento pracovní list je určen studentům střední školy. Zaměřen je na divadelní provedení románu Evžen Oněgin. Pokuste se charakterizovat vztah Taťány a Oněgina na základě toho, co o nich jejich herečtí představitelé prozradí.
Střední škola
ČJ a literatura
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání