Láska v literatuře: Zamilovaní spisovatelé

Láska hory přenáší… láska je slepá… láska kvete v každém věku… láska bolí… lásku si za peníze nekoupíš… bez lásky není život … láska nezná hranice… a tak by se dalo pokračovat dál a dál. Láska žije v lidové slovesnosti, definují ji různé osobnosti, a přesto žádný návod, jak na lásku, neexistuje.

Zamilovaní spisovatelé

Kde se láska bere? S tím si lámou hlavu vědci, výzkumníci, teoretici lecčeho, celebrity, maminky, tatínkové, zamilovaní i nezamilovaní, a jedna správná odpověď není a není. A tak se musíme smířit také s tím, že na lásku se nedá připravit. Prostě se to stane… A stává se to i spisovatelům…

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a SŠ: Zamilovaný Jakub Arbes

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně ZŠ a studentům střední školy. Zaměřen je na spisovatele Jakuba Arbese, jeho život a dílo.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
ČJ a literatura

Pracovní list pro SŠ: Zamilovaný Petr Bezruč

Tento pracovní list je určen studentům střední školy. Zaměřen je na spisovatele Petra Bezruče a propojení jeho života s texty, jichž je autorem.
Střední škola
ČJ a literatura

Okruhy

Každý ví, že rozkvetlý máj je lásky čas. Ta sice kvete i mimo sezónu, kdy jindy si ale udělat malou exkurzi do jejího odrazu v literatuře než teď. Připravili jsme pro vás náměty, které vás provedou…

ČJ a literatura
12 5

ČT edu nejsou pouze videa

1 128

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání