Přestože jsou každý jiný, kdysi dávno tvořily jeden společný celek. Poté, co se oddělily, vyvíjel se každý z nich svou vlastní cestou. O čem je řeč? O kontinentech! Slovo kontinent má slovní základ v latinském výrazu pro „držet pohromadě“ a definuje se jako lepší část pevniny neponořené do moře a ohraničené jasně definovanou hranicí. Tou může být i litosférická deska nebo pohoří. Čím se jednotlivé světadíly liší, jak se na nich žije? Podíváme se společně!
Druhý nejmenší světadíl a rodiště tzv. západní civilizace má celou řadu tváří. Na poměrně malém, ale velmi hustě osídleném prostoru se mísí mnoho kultur, vlivů i národů. Mluví se tu více než 200 jazyky z 6 jazykových rodin. Kontinent leží ve třech podnebných pásmech a sedmi vegetačních pásech. Jeho pestrost, ať už kulturní či přírodní, je bohatstvím, na které je Evropa po právu hrdá.
Národnostní státy, tak jak se postupně rodily v 19. století, vydržely v Evropě dodnes a pro své obyvatele představují ve většině případů nedílnou součást osobní identity. Přesto se pod záštitou Evropské unie kontinent stále více sjednocuje. Ale rozhodně se nedá říci, že by se unifikoval. Vydejte se s námi na cestu po evropských regionech a seznamte se s jejich specifickými rysy, tradicemi, historií i kulturou.