Severní Evropa

Skandinávie je domovem severských mýtů, rybolovu i panenské přírody a polární záře. A také odolných a solidárních lidí. Vydejte se s námi na návštěvu severní Evropy a objevte kouzlo saunování, fjordů a ledovců. Skandinávie je totiž mnohem víc než jen domov Santa Clause. Mnohá místa v severní Evropě mají blíž k pohádce než k realitě. Přesvědčte se sami.

Severní Evropa

Krajina, která na první pohled působí až nadpozemským dojmem, ale i bohatá kultura, vyhlášený design a štědrá sociální politika – to všechno je Skandinávie. Navzdory drsnému klimatu se tu daří nejen lidem, ale i přírodě. Vysvětlíme si, jak vznikly fjordy, ale vezmeme vás i do skandinávských měst. Věděli jste například, že Helsinky se rozkládají na třech stovkách ostrovů?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list s řešením: Laponsko

Řešení k pracovnímu listu Laponsko.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Zeměpis

Pracovní list: Laponsko

Území Laponska se rozpíná na severu evropského kontinentu. Jeho převážná část leží za polárním kruhem a je domovem posledních evropských kočovníků.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Zeměpis
Časová náročnost:
40 minut

Okruhy

Přestože jsou každý jiný, kdysi dávno tvořily jeden společný celek. Poté, co se oddělily, vyvíjel se každý z nich svou vlastní cestou. O čem je řeč? O kontinentech! Slovo kontinent má slovní základ v…

Zeměpis
61 13

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání