Námět do výuky pro:

Sportujeme v zimě venku

I v zimě je důležité se hýbat. Obzvlášť, když nám k tomu roční období nabízí tak zábavné podmínky. Bruslíte rádi? A víte, jak poznáte, že už je led na rybníku dostatečně silný, aby se na něm dalo bruslit? Co mít pro jistotu s sebou? Kde vlastně brusle vznikly a kde najdeme největší kluziště světa? Bez čeho se neobejde ledolezec? A kdo to vlastně je?

Zimní sportování

Vysvětlíme si, jaká jsou pravidla bezpečného bruslení a jak můžeme pomoci někomu, pod kým se propadl led. A také, jak to vypadalo v Praze, když v roce 1954 zamrzla Vltava. Představíme vám i místa, kde můžete v Čechách zkusit ledolezení. Tak pozor, ať se nedostanete na tenký led! Pro zimomřivé jsou tu Hýbánky, které vám zimní sporty přenesou do vašeho obýváku. A po cvičení si můžete vyplnit pracovní list na téma zimní sporty.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: 1954 zamrzlá řeka Vltava

Pracovní list k samostatné práci pro 1. stupeň ZŠ. Procvičování vědomostí nabytých o zimních sportech a zamrzlé Vltavě v roce 1954.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Výchova ke zdraví

Pracovní list: Bruslení v zimě

Pracovní list k samostatné práci pro 1. stupeň ZŠ. Procvičování znalostí o bezpečném bruslení v zimním období.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Výchova ke zdraví

Okruhy

Máte rádi zimu? Šimrání sněhových vloček na nose i křupající sníh pod nohama? Příroda sice v zimě spí, ale nám lidem nabízí tohle období tolik kratochvílí! Připravili jsme pro vás inspirativní a…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka · Hudební výchova · Člověk a svět práce · Výchova ke zdraví
45 19

ČT edu nejsou pouze videa

1 216

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání