Ze života ptáků

Víte, kdo je to ornitolog a čím se zabývá? Ano, správně, vědec zabývající se ptáky. Je to člověk, který vám prozradí třeba to, co nachystat ptáčkům v zimě na krmítko, abyste jim trochu přilepšili. Proč ptáci vlastně zpívají? Jaké zvuky jsou schopni se naučit? A zdaleka nejde jen o papoušky.

Ze života ptáků

Co je to hnízdní parazitismus, kterým se zdaleka nevyznačují jen kukačky? Co všechno musí pták, který se nechce starat o svá mláďata, umět? Kam a jak chodí ptáci spát? Jak se jim vůbec daří přečkat zimu? Kteří ptáci jsou samotáři, kteří naopak vyhledávají společnost svých souputníků? Kolik ptáčků je schopno se shromáždit na jednom místě a při jakých příležitostech tak činí? 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Ze života ptáků

Pracovní list k námětu do výuky "Ze života ptáků", který je součástí vybrané kapitoly "Všechno, co jste chtěli vědět o ptácích". Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list s řešením: Ze života ptáků

Pracovní list s řešením pro učitele k námětu do výuky "Ze života ptáků". Pracovní list obsahuje metodické komentáře a tipy do výuky pro studenty, kteří si mohou porovnat znalosti z našich videí a zapojit se v hodině do skupinové práce. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis

Okruhy

Ptáci jsou fascinující stvoření. No uznejte sami. A zdaleka nejde jen o létání. Je jich tolik druhů a mají tolik různých způsobů chování. Obzvlášť v zimě, když jsou stromy holé, se lze těžko ubránit…

Biologie · Přírodopis
21 2

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání