Všechno, co jste chtěli vědět o ptácích

Ptáci jsou fascinující stvoření. No uznejte sami. A zdaleka nejde jen o létání. Je jich tolik druhů a mají tolik různých způsobů chování. Obzvlášť v zimě, když jsou stromy holé, se lze těžko ubránit okouzlení těmito tvory. Nevyhnulo se to ani nám, a tak jsme se rozhodli se s vámi o tuto překrásnou podívanou podělit.

Vydejte se s námi na výpravu do ptačího světa. Kdo by se rád nepodíval na krmítko, jak na něm hodují malí opeřenci. Máme pro vás přehlídku našich běžných i méně běžných opeřenců a vysvětlíme vám všechno, co o nich odborníci vědí. Pozor, ptáci jsou překvapivě inteligentní a umí si poradit i v krajině, kterou člověk změnil k obrazu svému. Naučte se s námi vyznat v ptačím chování i zvycích a objevte svět, který lidé často přehlížejí. Sami uvidíte, že o hodně přicházejí. 

Výprava do ptačího světa

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

21 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

2 listů

Pracovní list: Ze života ptáků

Pracovní list k námětu do výuky "Ze života ptáků", který je součástí vybrané kapitoly "Všechno, co jste chtěli vědět o ptácích". Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list s řešením: Ze života ptáků

Pracovní list s řešením pro učitele k námětu do výuky "Ze života ptáků". Pracovní list obsahuje metodické komentáře a tipy do výuky pro studenty, kteří si mohou porovnat znalosti z našich videí a zapojit se v hodině do skupinové práce. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis

ČT edu nejsou pouze videa

1 113

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání