Námět do výuky pro:

Víte, co je zahrada? Jedno slovo, mnoho podob

Zahrada může mít mnoho podob. Představte svým žákům některé z nich a podívejte se s nimi také na to, jak se v průběhu času vyvíjely. Některé jsou jako podle pravítka, jiné připomínají volnou přírodu či dokonce džungli. Co je to oranžérie a altán? Ukažte svým žákům, že zahrada je nejen potěchou pro oko, ale lze se do ní také zaposlouchat.

Víte, co je zahrada?

Permakulturní zahrada nevyžaduje moc práce a zároveň je šetrná k planetě, půdě i drobným živočichům, které v ní žijí. Co to znamená a jak ji poznáme? Kde je najdeme nejčastěji? A podle jakých pravidel se v ní hospodaří? Je to jednoduché, tento samoúdržbový systém si za domem zvládne vypěstovat opravdu každý! Nevěříte? Stačí se podívat na naše video.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Den v zahradě

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Pracovní list je součástí námětu Víte, co je zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Matematika v permakulturní zahradě

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky s pojmem permakulturní zahrada a procvičit u toho také matematiku. Pracovní list je součástí námětu Víte, co je zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.
1. stupeň ZŠ
Matematika
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Geometrie v barokní zahradě

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky s pojmem barokní zahrada a procvičit u toho také geometrii. Pracovní list je součástí námětu Víte, co je zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.
1. stupeň ZŠ
Matematika
Časová náročnost:
20 minut

Okruhy

Zahrada, to není jen místo pro pěstování salátu a odpočinek v trávě. Je také domovem mnoha více či méně nenápadných tvorů, jejichž životy jsou často dramatické a dobrodružné. Přiblížíme si, jaké…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka · Člověk a svět práce
25 19

ČT edu nejsou pouze videa

1 137

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání