Námět do výuky pro:

Povídáme si o emoci: Smutek

Někdo se stáhne tiše do sebe, jiný může i křičet. Přitom oba zažívají stejnou emoci, smutek. Když se nám něco nepodaří, událost, na kterou jsme se dlouho připravovali, nedopadne dobře, nebo se nám rozbije oblíbený a těžko nahraditelný předmět, jsme z toho smutní všichni. Jenže každý z nás se při tom bude chovat i cítit trochu jinak.

Povídáme si o emoci: Smutek

Určitě se vám to už někdy stalo také. A určitě víte, že každý smutek jednou skončí. Nebát se ho prožít je stejně zdravé jako prožívat pozitivní emoce. Patří to k životu. Jak náš smutek souvisí s tím, jakou máme povahu či zkušenosti? Jak mluvíte s člověkem, který je smutný, a co právě vám pomáhá smutek překonat?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Metodický list: Jak si povídat s dětmi o emoci: Smutek

Cílem aktivit zaměřených na emoci smutek je, aby si žáci uvědomili své pocity, pojmenovali je a následně s nimi dokázali pracovat. Díky vzájemnému sdílení prožitků a představ žáci zjišťují, že u každého se smutek může projevit jiným způsobem, přesto se žáci vzájemně nehodnotí a nesrovnávají.
Předškolní
1. stupeň ZŠ
Prvouka
Komunikace a vztahy
Výchova ke zdraví
Pro pedagogy
O vzdělávání

Pracovní list: Smutek

Zde najdete pracovní list, ve kterém si děti uvědomují, co jim pomáhá překonat smutek.
Předškolní
1. stupeň ZŠ
Prvouka
Komunikace a vztahy
Výchova ke zdraví
Pro pedagogy
Předškolní
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Komunikace a vztahy
Výchova ke zdraví

Okruhy

Pojmenování vlastních pocitů a zvládání emocí je pro žáky mladšího školního věku obtížné. Cílem kolekce zaměřené na emoce je, aby se žáci naučili uvědomovat si své pocity, pojmenovat je a následně s…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka · Výchova ke zdraví
24 30

ČT edu nejsou pouze videa

1 113

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání