Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
znate-nase-zaby

Námět do výuky pro:

Kuňk. Kdo to bydlí v rákosí?

Žábám byly v minulosti připisovány nejrůznější podivné vlastnosti. Najdeme je i v pohádkách. Kdo by neznal žábu na prameni nebo prince zakletého v žabáka? Lidé nemají žáby příliš v oblibě, a přitom jsou tak zajímavé.

Znáte naše žáby?

Poznají přicházející zemětřesení, reagují na změnu tlaku a předpovídají tak počasí, umí se dokonale maskovat. Víte, které žáby můžete potkat u našich rybníků a tůní? Kdo jsou jejich nepřátelé a jak moc dramatické jsou žabí námluvy? Pojďte s námi nahlédnout do žabích životů. Tihle skákaví obojživelníci jsou na Zemi už 200 milionů let, a tak si zaslouží náš respekt, pozornost i ochranu. Co jste se o nich dozvěděli, si ověříte v žabím pracovním listu.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Obojživelníci

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o obojživelnících. Víte, jaký je rozdíl mezi žábou a ropuchou?

Vybrané kapitoly

Voda, základ života

Z vody povstal život na zemi. Od prvoků k obojživelníkům, ptákům a savcům a ve finále k člověku bychom nedošli, nebýt magické substance známé jako H2O. Naše planeta by bez vody byla jen pustinou.…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Voda, základ života

ČT edu nejsou pouze videa

846

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání