Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
Inspirace sněhem pro šikovné ruce

Zázrak jménem sníh: Všechno, co jste o něm nevěděli

K čemu slouží v přírodě sníh? Na čem závisí tvar vloček? Kde a kdy padaly největší? Kde nikdy nesněží? Jak se likvidují laviny? Všechno víme a prozradíme! Když si sníh nastudujeme, nezbude nám než čekat, až napadne. Anebo ne. Šikulové vám totiž ukážou, jak si vyrobíte sněhuláka i bez sněhu, a když budete chtít, tak i vlastní umělý sníh.

Stáhnout materiály

zazrak-jmenem-snih

Maličké zázraky nebo ledové květy. Tak říkali sněhovým vločkám vědci, kteří je zkoumali. Shluky ledových krystalků totiž fascinují odjakživa nejen děti. Žádné dvě na světě nejsou stejné. Každá je unikát. Pojďte je obdivovat s námi. Všechno, co jste se o nich dozvěděli, využijete v našem pracovním listu.


Pracovní list: Sněhuláci pochází z metodického portálu rvp.cz.

Pracovní listy: Sníh I a Sníh II pochází z Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Zobrazit další materiály
Jak vznikají sněhové vločky

02:07

Jak vznikají sněhové vločky

Pojďme se společně podívat, jak vlastně vzniká nádhera jménem vločka. Co ovlivňuje dokonalý tvar ledových květů? Mohou být na světě dvě vločky stejného tvaru?

Brďo a sníh

11:55

Brďo a sníh

Máte rádi mráz, sníh a chumelenice? Víte, že bez sněhu si příroda neodpočine a každá sněhová vločka je malé umělecké dílo? Kde padaly největší sněhové vločky? Jak přezimují některá zvířata a co je to zimní spánek? A že za polárním kruhem je sněhu hodně a na rovníku se ani neobjeví? To všechno dnes zkoumá Brďo.

Umělý sníh

05:52

Umělý sníh

Také vám přijde, že je sněhu v zimě rok od roku méně? Toužíte po sněhu? Naučte se s námi vyrobit sníh umělý. K vyrábění si připravte tácek, sodu, kondicionér, misku, lžíci, víčko od PET lahve, kelímek, fix a špejle. Možná, že se vám povede i sněhulák.

Jak si vyrobit: Sněhulák

06:13

Jak si vyrobit: Sněhulák

Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit sněhuláka. Budeme potřebovat: bílou ponožku, rýži, bílou bavlnknu, nůžky, párátko, knoflíky, černý a oranžový fix a bavlněnou látku.

Zima v lahvi

05:31

Zima v lahvi

Vyrobte si zimu v lahvi i se sněhulákem. Budete potřebovat lahev od okurek, vatu, polystyrenové koule různých velikostí, špejle, lihové fixy, tavnou pistoli, bílou temperu, štětec a větvičku.

Spící zvířátko ve skořápce od ořechů

06:36

Spící zvířátko ve skořápce od ořechů

Na začátku zimy se zvířátka ukládají ke spánku. My si proto zkusíme vyrobit spící zvířátko ve skořápce od ořechu. Záleží jen na vás, jaké zvířátko si vyberete. K vyrábění budete potřebovat: kus látky, vatu, barevný filc, plyšovou kuličku, gumičku, skořápku od ořechu, fix, provázek, nůžky, kelímek a tavicí pistoli. Tak pojďme na to!

Píseň sněhové vločky

01:52

Píseň sněhové vločky

Zazpívejme si společně píseň o sněhové vločce a zároveň se nechme inspirovat, jakými způsoby si můžeme sami nejen vločku vyrobit domů jako dekoraci. Např. vystřihnout z papíru nebo vytvořit z jiných materiálů.

Dárek zabalený jako sněhulák

06:16

Dárek zabalený jako sněhulák

Chtěli byste někomu věnovat dárek v originálním zimním balení? Zkuste s námi zabalit čokoládu tak, aby vypadala jako sněhulák. Ani k tomu nebudete potřebovat sníh nebo rukavice. K vyrábění si připravte kancelářský bílý papír, stužku, oranžový papír, lepidlo, fix, čokoládu a nůžky.

Vločka z ušních tyčinek

04:59

Vločka z ušních tyčinek

Každá sněhová vločka je jedinečná a originální. Zkuste si s námi stejně originálně vyrobit vlastní tvar vločky z ušních tyčinek. Na výrobu vloček si nachystejte modrý papír, šídlo, ušní tyčinky, provázek, tužku, kelímek, nůžky, štětec a disperzní lepidlo. Během vyrábění se také dozvíte, jak vznikají opravdové sněhové vločky v přírodě.

Sněhulák z plata od vajíček

04:56

Sněhulák z plata od vajíček

Nemohli jste ještě letos stavět sněhuláka? Postavte si ho s námi z plata od vajíček. Vyrobíte si hezkou dekoraci a ještě budete recyklovat. Na výrobu sněhuláka si připravte: krabičku od vajec, klacek, tavicí pistoli, filc, nůžky, fixy, oči a provázek.

Probíhá načítání