06:13
Pojďme se společně podívat, jak vlastně vzniká nádhera jménem vločka. Co ovlivňuje dokonalý tvar ledových květů? Mohou být na světě dvě vločky stejného tvaru?
Máte rádi mráz, sníh a chumelenice? Víte, že bez sněhu si příroda neodpočine a každá sněhová vločka je malé umělecké dílo? Kde padaly největší sněhové vločky? Jak přezimují některá zvířata a co je to zimní spánek? A že za polárním kruhem je sněhu hodně a na rovníku se ani neobjeví? To všechno dnes zkoumá Brďo.
Zazpívejme si společně píseň o sněhové vločce a zároveň se nechme inspirovat, jakými způsoby si můžeme sami nejen vločku vyrobit domů jako dekoraci. Např. vystřihnout z papíru nebo vytvořit z jiných materiálů.
Každá sněhová vločka je jedinečná a originální. Zkuste si s námi stejně originálně vyrobit vlastní tvar vločky z ušních tyčinek. Na výrobu vloček si nachystejte modrý papír, šídlo, ušní tyčinky, provázek, tužku, kelímek, nůžky, štětec a disperzní lepidlo. Během vyrábění se také dozvíte, jak vznikají opravdové sněhové vločky v přírodě.
Pojďme společně vyrábět ozdoby nejen na stromeček. Budou to Tři králové. Figurky si vyrobíme z lahviček od Actimelu. Je to skvělá příležitost, jak využít věc, kterou bychom normálně vyhodili. Potřebovat budeme také polystyrenové kuličky, lepidlo, nůžky, špendlíky, fixy a stuhy.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit sněhuláka. Budeme potřebovat: bílou ponožku, rýži, bílou bavlnknu, nůžky, párátko, knoflíky, černý a oranžový fix a bavlněnou látku.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit pomůcku na poznávání barev. Budeme potřebovat: barevné papíry, ruličky od toaletního papíru, nůžky, lepidlo a lékařské špachtle.
Chystáte se na velikonoční nadílku a nemáte kam dávat vajíčka? Vyrobte si s námi velikonoční košíček! Na vyrábění budete potřebovat přírodní provázek, tavicí pistoli, disperzní lepidlo, nůžky, štětec, dřevitou vlnu, kelímek a papírovou lepicí pásku.
Chtěli byste mít andělská křídla? A co si je vyrobit z pírek jako brož? Během vyrábění se dozvíme, kdo chodí s Mikulášem v jiných evropských zemích. Tak s chutí do toho! Potřebovat budeme tenkou bílou lepenku, bílý filc, zavírací špendlík, bílá pírka, tvrdý papír na šablonu, tužku, nůžky a lepidlo. Během chvilky si vyrobíme stylový doplněk.
Vyrobili nebo koupili jste někomu dárek a nemáte ho do čeho dát? Už ho máte zabalený a zbyl vám balicí papír? Pojďme se podívat na jednoduchý návod, jak si ze zbytku balicího papíru vyrobit dárkovou tašku. Kromě balicího papíru potřebujete ještě lepidlo, lepicí pásku, oboustrannou lepicí pásku, dva proužky tvrdého papíru a samozřejmě nůžky. Pokud tohle všechno máte, můžete se směle pustit do práce.
Jaké vánoční zvyky u nás máme a proč? Video seznámí děti s významem jmelí, adventního věnce, pečením perníčků i adventním kalendářem.
Pořad seznamuje děti s ročním obdobím zimou. Tento díl ukazuje, jak se v zimě příroda mění, jak se dá pomoci rostlinám v zimním období a co dělají některá zvířata – například, kde spí ježek.
Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 1. ročníku naučit, jaká máme roční období. Víte, jak se střídají a co je pro každé z nich typické ? Na závěr si zkusíme barevný experiment s maceškami.
Tančíte rádi? Tak to jste tady správně. S námi se každý obývák promění v taneční parket. Společně si vyzkoušíme nejrůznější taneční figury, jejich kombinace a variace. Nějaké nové si vymyslíme a hlavně si to užijeme! Jsme tu proto, abychom vás inspirovali a udělali z vás krále či královnu každého tanečního parketu. Dneska si ukážeme, jak to vypadá, když se tančí Vánoční tanec.
11 587
613
3 390
1 030
67
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.