Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Zázrak jménem sníh: Všechno, co jste o něm nevěděli

K čemu slouží v přírodě sníh? Na čem závisí tvar vloček? Kde a kdy padaly největší? Kde nikdy nesněží? Jak se likvidují laviny? Všechno víme a prozradíme! Když si sníh nastudujeme, nezbude nám než čekat, až napadne. Anebo ne. Šikulové vám totiž ukážou, jak si vyrobíte sněhuláka i bez sněhu, a když budete chtít, tak i vlastní umělý sníh.

Inspirace sněhem pro šikovné ruce

Maličké zázraky nebo ledové květy. Tak říkali sněhovým vločkám vědci, kteří je zkoumali. Shluky ledových krystalků totiž fascinují odjakživa nejen děti. Žádné dvě na světě nejsou stejné. Každá je unikát. Pojďte je obdivovat s námi. Všechno, co jste se o nich dozvěděli, využijete v našem pracovním listu.


Pracovní list: Sněhuláci pochází z metodického portálu rvp.cz.

Pracovní listy: Sníh I a Sníh II pochází z Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Jak vznikají sněhové vločky

Pracovní list k samostatné práci pro 1. stupeň ZŠ. Procvičování znalostí o vzniku sněhových vloček, návod na výrobu vlastní sněhové vločky z papíru.

Pracovní list: Sněhuláci

Pracovní list k samostatné práci pro 1. stupeň ZŠ. Materiál pochází z metodického portálu rvp.cz.

Pracovní list: Sníh I

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o sněhu. Víte, z čeho je tvořena sněhová vločka? Nebo to, že nikdy neuvidíte dvě identické sněhové vločky? Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Pracovní list: Sníh II

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o sněhu a jeho vlivu na les. Víte, čím může sníh lesu ublížit? Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání