Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Krize moderní politiky: Význam voleb do poslanecké sněmovny

Co je to vlastně svoboda a k čemu ji potřebujeme? O demokracii se říká, že je tím nejhorším způsobem vlády, ale lepší dosud nebyl nalezen. Jaká jsou ale její úskalí? Žijeme v zemi, kde je svoboda mírou konfliktu. Jak se vyvažují jazýčky na vahách práv a povinností? Jak jsme na tom více než 30 let po sametové revoluci? V čem spočívá nebezpečí populismu?

Význam voleb do poslanecké sněmovny

Proč si u nás mnozí lidé politiku oškliví a považují ji za něco nečestného, co nereprezentuje jejich zájmy? A proč mnohdy podléhají populistickým slibům? Často se u nás mluví o rozdělené společnosti. Kdo ji rozděluje a komu rozdělená společnost vyhovuje? Proč velká část občanů k volbám nechodí a rezignuje tak na možnost spolurozhodovat? Lze v této souvislosti hovořit o krizi hodnot? Existuje propast mezi „my a oni“ a lze ji překonat? Jak probíhají volby do poslanecké sněmovny?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Metodický list: Volby do Poslanecké sněmovny

Metodický list k námětu do výuky Význam voleb do Poslanecké sněmovny, který je součástí vybrané kapitoly Volby: K čemu jsou a jak probíhají. Vhodný pro prezenční i online výuku.

Pracovní list: Volby do Poslanecké sněmovny

Pracovní list k námětu do výuky Význam voleb do Poslanecké sněmovny, který je součástí vybrané kapitoly Volby: K čemu jsou a jak probíhají. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.

Metodický list Jak volit do poslanecké sněmovny

Metodický list k námětu do výuky Význam voleb do Poslanecké sněmovny, který je součástí vybrané kapitoly Volby: K čemu jsou a jak probíhají. Vhodný pro prezenční i online výuku.

Pracovní list: Jak volit do poslanecké sněmovny

Pracovní list k námětu do výuky Význam voleb do Poslanecké sněmovny, který je součástí vybrané kapitoly Volby: K čemu jsou a jak probíhají. Vhodný pro prezenční i online výuku.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání