Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
Vycházky po Praze

Vycházky po Praze: Zažijte dobrodružství i ve městě

Už se vám někdy stalo, že venku bylo krásně, vy jste chtěli vyrazit na výlet, ale neměli jste na to celý den? To ale vůbec nevadí. I během jednoho odpoledne se dá poznat spoustu zajímavých věcí, zažít dobrodružství a ještě se u toho něco naučit. Už jste vyzkoušeli procházku kolem pražského Botiče přes Toulcův dvůr nebo ze Spořilova přes Zahradní město? Ještě ne? Tak se podívejte na video, stáhněte si pracovní list s mapou a indiciemi a dobrodružná výprava může začít.

Stáhnout materiály

vychazky-po-praze

V Praze je mnoho zajímavých míst k vidění. Navštívit můžete historické centrum na Starém městě nebo na Malé straně a podívat se na nejznámější památky, jako je Staroměstské náměstí, Karlův most nebo Pražský hrad. Byla by ale velká škoda nenavštívit také další místa, která jsou od středu města dál. Na spoustu zajímavostí narazíte na trase od Hamerského rybníku do Toulcova dvora nebo z Geoparku Spořilov na Roztylské náměstí. Obě procházky jsou velmi snadné a zaberou vám jen pár hodin. Věděli byste, co je to hamr, meandr nebo k čemu slouží hmyzí hotel? Dokážete poznat jen díky chodidlům, po čem chodíte? Že ne? Pak si stáhněte náš návod a vydejte se na putování podél Botiče. Nebo si chcete raději zahrát na vědce, který umí pojmenovat horniny a určit jejich označení, odhadovat vzdálenosti, poznat typ seskupení stromů a orientovat se podle mapových značek? K tomu jsme pro vás připravili mapu s otázkami na vycházku Starým Spořilovem. Na který výlet se vydáte jako první? 

Zobrazit další materiály
Toulcův dvůr slaví 25 let

04:37

Toulcův dvůr slaví 25 let

Toulcův dvůr je středisko ekologické výchovy, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 hektarů. V areálu naleznete louky, step, mokřad, dokonce i lužní les. Jeho nedílnou součástí je také farma se spoustou domácích zvířat, na které žijí zástupci původních českých plemen. V roce 2019 oslavil Toulcův dvůr 25 let své činnosti.

Záběhlický ostrov

04:01

Záběhlický ostrov

V takzvaném Trojmezí, tedy na velkém zeleném ostrově ohraničeném starými Záběhlicemi, Spořilovem a Jižním Městem, leží ostrov skutečný, tvořený z jedné strany Botičem a z druhé starým mlýnským náhonem. Nemá ani žádné jméno! Na ostrov dnes vede jediná cesta, přes brod. Kdo si sem chodí pravidelně zaplavat? A co se dělo v osadě Práče? Proč je tento biokoridor tak důležitý?

Historie Starého Spořilova

04:43

Historie Starého Spořilova

Starý Spořilov je největší zahradní město velké Prahy, do něhož se vtělil duch masarykovské republiky. Čtvrti dnes nikdo neřekne jinak než Starý Spořilov. Historií tohoto unikátního zahradního města nás provede moderátor Petr Vizina a jeho hosté.

Zahradní město Spořilov

06:51

Zahradní město Spořilov

Ve třicátých letech, kdy bylo unikátní zahradní město Spořilov dostavěno, stávalo vlastně za Prahou. Za Spořilovem byly už jenom lesy a pole. Teď je Spořilov součástí velkoměsta už neoddiskutovatelně. Spořilov si přesto uchovává soudržnost a pospolitost v jiných pražských čtvrtích nevídanou.

Probíhá načítání