Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Víte, co je zahrada? Jedno slovo, mnoho podob

Zahrada může mít mnoho podob. Představte svým žákům některé z nich a podívejte se s nimi také na to, jak se v průběhu času vyvíjely. Některé jsou jako podle pravítka, jiné připomínají volnou přírodu či dokonce džungli. Co je to oranžérie a altán? Ukažte svým žákům, že zahrada je nejen potěchou pro oko, ale lze se do ní také zaposlouchat.

Víte, co je zahrada?

Permakulturní zahrada nevyžaduje moc práce a zároveň je šetrná k planetě, půdě i drobným živočichům, které v ní žijí. Co to znamená a jak ji poznáme? Kde je najdeme nejčastěji? A podle jakých pravidel se v ní hospodaří? Je to jednoduché, tento samoúdržbový systém si za domem zvládne vypěstovat opravdu každý! Nevěříte? Stačí se podívat na naše video.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Den v zahradě

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Pracovní list je součástí námětu Víte, co je zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.

Pracovní list: Matematika v permakulturní zahradě

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky s pojmem permakulturní zahrada a procvičit u toho také matematiku. Pracovní list je součástí námětu Víte, co je zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Geometrie v barokní zahradě

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky s pojmem barokní zahrada a procvičit u toho také geometrii. Pracovní list je součástí námětu Víte, co je zahrada z vybrané kapitoly Zahrada.
Časová náročnost:
20 minut

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání