Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
ruzne-podoby-dyne

Námět do výuky pro:

Různé podoby dýně: Zdobí i chutná

Dýně čili největší halloweenský symbol je velmi atraktivní, ale taky chutná. Uvařit si z ní lahodnou a zdravou polévku není žádná věda. To nám předvedou Draci v hrnci. A také vysvětlí, odkud a jak se k nám tahle tykev dostala a že jich existuje mnoho druhů. Některé jsou pouze okrasné. Jak z nich udělat ještě o trochu krásnější, to nám prozradí Šikulové.

Různé podoby dýně

Vyřezávaná dýně zdobená svíčkou nechybí 31. října v podvečer před téměř žádným domem v celém anglosaském světě. Tradice se původně rozšířila z Irska, kde její funkci zastávaly tuříny. Ale dýně je o dost pohlednější, takže žádná škoda. Kromě toho je také zdraví prospěšná a funguje jako prevence celé řady civilizačních nemocí. Dýně je zkrátka moc fajn. Pojďme se s ní tedy seznámit trochu blíže.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Halloween

Pracovní list je určen žákům 2. ročníku. Žák bude potřebovat pouze psací potřeby. Pomůcky na výrobu dýně z toaletního papíru jsou k nalezení ve video odkazu.
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Od Halloweenu po Dušičky

Pracovní list je určen starším žákům prvního stupně. Při plnění úkolů se žáci seznámí s metodou kritického myšlení zvanou pětilístek. Cílem PL je upevnění a shrnutí znalostí o svátcích, které každoročně oslavujeme na přelomu měsíce října a listopadu.
Časová náročnost:
20 minut

Vybrané kapitoly

Halloween

Halloween je svátek, který do naší kultury proniká stále víc a víc. No a proč ne. Je s ním totiž dost legrace a hlavně jeho tradice je mnohem starší než celé Spojené státy americké. Jak stará?…

1. stupeň ZŠ
Halloween

ČT edu nejsou pouze videa

843

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání