Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Obyvatelé louky aneb Co se děje v trávě

Ačkoliv na první pohled vypadá louka jako kvetoucí oáza klidu, opak je pravdou. Stačí být chvilku zticha a určitě uslyšíte ten čilý ruch, který tu panuje. Kdo všechno tady bydlí? Barevné housenky, které se vyvinou v ještě barevnější motýly, tečkovaná slunéčka, nenápadné žížaly, které vyhloubí kilometry chodeb stejně jako krtci. A samozřejmě pilné včely, divocí králíci i dnes velmi vzácní syslové.

Obyvatelé louky

Na louce je prostě živo. A to i navzdory člověku, který krtky, sysly a ani vosy příliš nemusí. Jenže příroda je vymyslela s veškerou svou moudrostí. Než se pustíte do pracovních listů, ukážeme vám, že krtek je ve skutečnosti takový biologický superhrdina. Dozvíme se, že králík divoký nebyl původně až tak moc divoký a vosa člověka bodá výhradně v sebeobraně. Zjistíme také, že roztomilé a oblíbené slunéčko je ve skutečnosti nemilosrdný dravec. A samozřejmě nebude chybět ani fascinující proměna, kterou si během svého života projde každý motýl. Tak pojďme na to!

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Hmyz na louce

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o hmyzu, který můžete potkat na louce. Dokážete správně pojmenovat hmyz podle obrázku? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!

Pracovní list: Slunéčko sedmitečné

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o slunéčku sedmitečném. Víte, kolik druhů slunéček žije v České republice? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!

Pracovní list: Vosa obecná

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o vose obecné. Dokážete popsat, části těla vosy? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!

Pracovní list: Otakárek fenyklový

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o krásném motýlu - Otakárku fenyklovém. Dokážete ho poznat při procházce na louce? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání