Okruh pro:

Příběhy našich luk aneb Pojďte s námi na louku!

Louka. Taková zdánlivá samozřejmost v sobě skrývá spoustu zajímavých příběhů. Pojďte je s námi objevit. Ukážeme vám, jaké poklady v nich můžete najít. Naučíme vás používat luční bohatství jako lékárničku a seznámíme se s těmi nejvzácnějšími obyvateli luk. Nezapomeneme ani na původní důvod, proč u nás louky vznikaly a k čemu vlastně slouží. Spoustu z toho určitě znáte, ledacos ale může být novinkou nejen pro vás, ale i pro dospěláky. Tak hurá do toho.

Kdo by neměl rád louku… Léto a louka k sobě patří tak, jako zima a sněhulák. Takže je právě nejvyšší čas, abychom se s ní seznámili blíže. Vezmeme vás na různá místa naší vlasti a povíme si o všem, co se na barevných a voňavých loukách odehrává. Přidáme samozřejmě i pracovní listy a vy, až si o prázdninách půjdete lehnout do vysoké trávy a zaposloucháte se do zvuků, které se z ní ozývají, budete už přesně vědět, co se to kolem vás právě děje. Tedy pokud budete dávat dobrý pozor.

Pojďte s námi na louku!

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

28 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

14 listů

Pracovní list: Hmyz na louce

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o hmyzu, který můžete potkat na louce. Dokážete správně pojmenovat hmyz podle obrázku? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Léčivé byliny na louce a u cesty

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Procvičíte si, co jste se naučili o léčivých bylinách, které rostou na louce. Dokážete je všechny poznat? Pokud ne, pusťte si video, které vám s tím pomůže!
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Časová náročnost:
20 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 131

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání