Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Co všechno se děje v lese? Pojďte s námi pozorovat

Chodíte rádi do lesa? Lidé lesy vyhledávají hlavně pro jejich klid. Jenže ten je jen zdánlivý. V lese se každý den a po celý rok odehrává spousta dobrodružství, o kterých nemají nepozorní lidé ani tušení. Když budete potichu, ukážeme vám, co všechno se v takovém lese dá uvidět a zažít.

Na návštěvě v lese

Víte, kterému obyvateli lesa se říká ministrant? Jak se pozná lužní les? Kdo všechno v něm žije? A co je to kaliště? Ne? Až se podíváte na naše videa, bude vám to všechno jasné. Zjistíte také, který z našich ptáků umí šplhat hlavou dolů, k čemu bobr využívá svůj placatý ocas, i kde u nás můžete potkat volně žijící želvy. Své nově nabyté znalosti pak můžete využít při práci s našimi lesními pracovními listy. Pokud by vás zajímalo více informací, podívejte se na obrázkové statistiky z Národního zemědělského muzea nebo si zkuste vyplnit pracovní listy od státního podniku Vojenské lesy a statky ČR.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Jaro v lužním lese

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří vaše znalosti o rostlinách, které na jaře začínají kvést. Víte, které to jsou? Pusťte si také video, ať je na jaře bezpečně poznáte!

Pracovní list: Léto v lužním lese

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří, jak dobře znáte živočichy, které můžete potkat během léta v lužním lese. Pusťte si také video, ať je lépe poznáte v létě na výletě!

Pracovní list: Podzim v lužním lese

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří, co všechno víte o jelenovi. Dokážete popsat jelena pomocí myslivecké mluvy? Pusťte si video, ať nic nepopletete!

Pracovní list: Čáp a komár v lužním lese

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří vaše znalosti o čápech a komárech. Myslíte si, že tito da živočichové nemají nic společného? Podívejte se na video a ověřte si vaši odpověď!

Myslivost - obrázková statistika ze světa myslivců

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí ze světa myslivců. Dozvíte se nejen zajímavosti o myslivcích, ale také, jak zatočit s pytlákem. (www.nzm.cz)

List badatele - Myslivost

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo pracovní list, ve kterém se dozvíte plno zajímavostí o myslivcích, zvířatech žijících v lese a pytlácích. (www.nzm.cz)

Lesní kvíz pro mladší děti

Tento kvíz je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o lese a dozvíte se také spoustu nových informací. Víte například, který strom má bílou a dobře hořlavou kůru? Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Lesní kvíz pro starší děti

Tento kvíz je určený pro žáky 2. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti o lese a dozvíte se také spoustu nových informací. Víte například, co je to sosna? Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání