Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
Lesy v ČR

Lesnická revoluce v ČR: přibývají listnáče

Lesy u nás pokrývaly kdysi většinu území a dodnes se tu dochovalo několik původních pralesů. Asi nejznámější z nich je Boubínský prales na Šumavě, který patří k několika nejstarším ve střední Evropě. A jaký je vlastně rozdíl mezi hospodářským lesem a pralesem? Odpověď je celkem jednoduchá, v pralese hospodaří výhradně příroda.

Stáhnout materiály

lesy-v-cr

Dalším důležitým faktorem pro ochranu pralesů je to, že tu žijí i druhy, které by v běžném lese neměly šanci. A komu vlastně české lesy patří? Jaké stromy v nich rostou? A jak si Česká republika vede v boji s kůrovcem? A se suchem? Opravdu se teď se vysazují lesy, které dospějí až na přelomu 21. a 22. století? Do jejich dřeva se schová neuvěřitelné množství skleníkových plynů a tím nám výrazně pomohou v boji s klimatickou změnou. Chcete-li pomoci i vy, přidejte se k dobrovolníkům, kteří stromky pomáhají sázet. Čím pestřejší naše lesy budou, tím více totiž budou mít síly.


Zdrojem materiálu "Lesnictví - obrázková statistika ze světa lesů a lesníků" je Národní zemědělské muzeum.

Zdrojem materiálu "Lesní kvíz pro starší děti" jsou Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Zobrazit další materiály
Probíhá načítání