Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Barevné ozdoby jarní přírody

Jak poznáte, že je opravdu jaro? Když se na loukách a pastvinách, ale i v lesích a na mezích začnou objevovat jeho první ozdoby, květiny. Sluníčko je nutí otevírat květy a krášlit. Které to u nás dělají jako první? A které z nich si můžete utrhnout a donést domů a které jsou přísně chráněné či jedovaté? Vítejte u našeho průvodce jarní květenou.

Kvetoucí jaro

Zveme vás na pastvu pro oči, plnou zářivých barev. Kosatce, blatouchy, violky a prstnatce spolu na jaře soupeří, komu to bude slušet víc. Se kterou jarní květinou se alchymisté pokoušeli vyrobit zlato? A která se umí uchytit i na úplně holé skále? Odpovědi na tyto i další otázky najdete v našich videích. Jen je škoda, že neumějí zachytit tu nádhernou vůni jarních kytiček. Pro tu budete muset vyrazit do přírody sami. Když si ale předtím vyplníte náš pracovní list, jistě budete umět všechny ty krasotinky, co potkáte po cestě, snadno pojmenovat. Jak dobře znáte nejen jarní rostliny si můžete ověřit také v pracovních listech od státního podniku Vojenské lesy a statky ČR.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Rostliny na jaře

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o jarních rostlinkách. Víte, jaké květiny kvetou na jaře a dokážete je poznat a správně pojmenovat?

Pracovní list: Přesmyčky rostlin

Tento kvíz je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří vaše znalosti rostlin. Dokážete z přesmyček poskládat správný název rostliny? Můžete si nalezené květiny potom také namalovat. Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Pracovní list: Jarní vycházka do lesa II

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Vezme vás na jarní procházku do lesa, kde se dozvíte spoustu nového prvních jarních květinách. Zkuste je na procházce najít a nakreslit nebo vyfotit. Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání