Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Světový den divadla: Divadelní rozmanitosti

Svět divadla je pestrý a proměnlivý. Kde jsou počátky divadla? V antickém Řecku? Nebo ještě dříve? V každém případě během staletí divadelního vývoje vznikla řada dramat a s nimi také postav, které patří do zlatého fondu nejen divadelnictví.

Divadelní rozmanitosti

Divadlo má bohatou tradici i u nás. Stačí vzpomenout na úporné snahy o založení české divadelní scény v 19. století, nebo na velké osobnosti českého divadla minulého století. Karel Čapek, Jan Werich, Václav Havel, Pavel Kohout, Milan Uhde a mnozí další. Divadlo – to jsou ale především budovy s herci a všemi ostatními, kteří odvedou neskutečný kus práce, než divák usedne do křesla…  

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 1. stupeň ZŠ: Průvodce divadlem

Tento pracovní list určený žákům 1. stupně ZŠ ověří, jak dobře znáte prostředí divadla. Víte, kdo je to dramaturg a co dělá dramatik? Pokud ne, pusťte si video, kde je vše vysvětleno.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ: Divadlo Semafor

Tento pracovní list určený žákům 2. stupně ZŠ ověří, jak dobře znáte divadlo Semafor. Víte, jak vznikl název tohoto divadla? Pokud ne, pusťte si video, kde je vše vysvětleno.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ: Divadlo Na zábradlí

Tento pracovní list určený žákům 2. stupně ZŠ ověří, jak dobře znáte Divadlo Na zábradlí. Víte, které osobnosti byly pro toto divadlo klíčové? Pokud ne, pusťte si video, kde je vše vysvětleno.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ: Činoherní klub

Tento pracovní list určený žákům 2. stupně ZŠ a studentům střední školy ověří, jak dobře znáte prostředí divadla. Víte, kdy začal působit činoherní klub? Pokud ne, pusťte si video, ve kterém se dozvíte spoustu dalších zajímavostí..

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ: Laterna magika

Tento pracovní list určený žákům 2. stupně ZŠ a studentům střední školy ověří, jak dobře znáte Laternu magiku. Víte, kdy měla Laterna magika první představení? Pokud ne, pusťte si video, ve kterém se dozvíte nejen to, ale i mnoho dalšího.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání