den-zeme-planeta-ktera-vola-o-pomoc

Den Země: Planeta, která volá o pomoc

22. duben se jako Den Země slaví od roku 1970 a jeho účelem je připomínat důležitost otázek týkajících se životního prostředí. Nejpalčivější z nich je dnes bezpochyby klimatická změna, které čelí celý svět. U nás se ale potýkáme i s dalšími, neméně podstatnými potížemi. I když se výrazně zlepšila kvalita ovzduší a v řekách už netečou jedy, dramaticky se zhoršuje kvalita půdy, která není schopná zadržet v krajině tolik potřebnou vodu.

Jak si nezničit planetu?

Velké plochy zemědělské půdy ustupují plechovým halám, problematické pěstování biopaliv zatěžuje povrchové i podzemní vody a ornice je stále víc ohrožena erozí. Půdu, jejíž existence je nezbytná k přežití lidstva, si vlastní činností a komfortem likvidujeme. Vypěstujeme na ní něco i za 50 let? A jak jí můžeme pomoci? Na všechny tyto a mnoho dalších otázek budeme společně s odborníky hledat odpovědi. Informace, které jsme získali, pak uplatníme při práci s pracovními listy.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Bitva o půdu

Pracovní list k námětu do výuky Den Země: Planeta, která volá o pomoc. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Kdo zaplatí účet?

Pracovní list k námětu do výuky Den Země: Planeta, která volá o pomoc. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
Časová náročnost:
20 minut

Řešení pro učitele: Kdo zaplatí účet?

Řešení k pracovnímu listu Kdo zaplatí účet? k námětu do výuky Den Země: Planeta, která volá o pomoc.

Řešení pro učitele: Bitva o půdu

Řešení k pracovnímu listu Bitva o půdu k námětu do výuky Den Země: Planeta, která volá o pomoc.

Vybrané kapitoly

Co můžeme udělat pro planetu?

Den Země je svátek, který má za cíl připomínat lidem, že nemáme jiný domov. A že bychom o něj tedy měli pečovat. S jakými problémy, které jsme si více či méně způsobili sami, se musíme vyrovnat, aby…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Co můžeme udělat pro planetu?

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání