Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Den Země: Planeta, která volá o pomoc

22. duben se jako Den Země slaví od roku 1970 a jeho účelem je připomínat důležitost otázek týkajících se životního prostředí. Nejpalčivější z nich je dnes bezpochyby klimatická změna, které čelí celý svět. U nás se ale potýkáme i s dalšími, neméně podstatnými potížemi. I když se výrazně zlepšila kvalita ovzduší a v řekách už netečou jedy, dramaticky se zhoršuje kvalita půdy, která není schopná zadržet v krajině tolik potřebnou vodu.

Jak si nezničit planetu?

Velké plochy zemědělské půdy ustupují plechovým halám, problematické pěstování biopaliv zatěžuje povrchové i podzemní vody a ornice je stále víc ohrožena erozí. Půdu, jejíž existence je nezbytná k přežití lidstva, si vlastní činností a komfortem likvidujeme. Vypěstujeme na ní něco i za 50 let? A jak jí můžeme pomoci? Na všechny tyto a mnoho dalších otázek budeme společně s odborníky hledat odpovědi. Informace, které jsme získali, pak uplatníme při práci s pracovními listy.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Bitva o půdu

Pracovní list k námětu do výuky Den Země: Planeta, která volá o pomoc. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.

Pracovní list: Kdo zaplatí účet?

Pracovní list k námětu do výuky Den Země: Planeta, která volá o pomoc. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.

Řešení pro učitele: Kdo zaplatí účet?

Řešení k pracovnímu listu Kdo zaplatí účet? k námětu do výuky Den Země: Planeta, která volá o pomoc.

Řešení pro učitele: Bitva o půdu

Řešení k pracovnímu listu Bitva o půdu k námětu do výuky Den Země: Planeta, která volá o pomoc.
Probíhá načítání