co-s-planetou-zavalenou-plasty

Námět do výuky pro:

Jak bojovat s plasty? Je třídění odpadu a recyklace řešením?

Hromady plastů, které každý den vyhodíme, vydrží odolávat zubu času i tisíc let. Pěknou pastičku jsme si na sebe políčili. Viděli jste někdy záběry některého z plastových ostrovů, které plavou v oceánech? A všimli jste si jejich rozměrů? Co s tím?

Co s planetou zavalenou plasty?

S Plastorem Nezmarem, jehož tělo roste s každým dalším kouskem vyhozeného plastu, si sama neporadí ani princezna Prga. Naštěstí ví, kde hledat pomoc, a žluté recyklační kontejnery se pustily do práce. Recyklace je ale řešením jen částečným. Ještě lepší je snažit se plastům prostě vyhýbat. Na nákup chodit s vlastní taškou, mít skleněnou láhev na pití, nakupovat bezobalově. Stáhněte si pracovní list a zkuste zaznamenávat, jak je to s odpadky u vás doma a kde ve vaší domácnosti byste se mohli vyhlásit plastům zákaz vstupu.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Co s planetou zavalenou plasty

Zamyslete se, jak pomoci zlepšit kvalitu životního prostředí. Princezna Prga vám společně s tímto pracovním listem pomůže vymyslet, jak snížit spotřebu plastů a více recyklovat.

Vybrané kapitoly

Princezna Prga zachraňuje planetu

Prga je sice princezna, ale rozhodně ji nezajímají botičky nebo šatičky. To, co jí leží na srdci, je naše planeta a její budoucnost. Ta je kvůli lidské činnosti totiž dost nejasná. Princezna Prga…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Princezna Prga zachraňuje planetu

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání