Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Celosvětový den úklidu: Jak na odpad?

Víte, kdo to jsou trash heroes? Dobrovolníci, kteří společně vyrážejí ven, aby vyčistili zaneřáděná zákoutí veřejného prostoru ve svém okolí. A to nejen na Celosvětový úklidový den. Pravidelné akce Ukliďme Česko se konají i po zbytek roku. Co ale můžeme udělat, kromě sbírání odpadků, abychom se dříve nebo později neutopili v nepořádku? Jak produkovat co nejméně odpadu? Podívejte se spolu s námi.

Celosvětový den úklidu

Podle Světové banky vzroste do roku 2050 množství odpadu, který vyprodukujeme, až o 70 % z dnešních 2 miliard tun odpadu na minimálně 3,4 miliardy tun. Planetu zaplavují plasty. Dobrou zprávou je, že Česko má v rámci Evropy prvenství v třídění plastových odpadů. Recyklací se tento odpad může dál využít. Z 25 PET lahví je možné vyrobit jednu fleecovou bundu, materiál se dá také využít jako výplň do spacáků a bund. Z tisícovky PET lahví vyrobíte kolem šesti kilogramů plastů. Třídění je ohleduplné k životnímu prostředí a má smysl, když se dělá správně. Avšak ještě lepší než odpad třídit a recyklovat je produkovat ho co nejméně. Zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, kolik toho vyhodíme zbytečně? A kde bychom mohli odpad redukovat téměř na nulu? To všechno si ověříte s pomocí pracovního listu, který jsme pro vás k této problematice připravili.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Češi: premianti žlutých kontejnerů? (1)

Zadání pracovního listu Češi: premianti žlutých kontejnerů? (1) k námětu do výuky: Celosvětový den úklidu: Jak na odpad?

Řešení pracovního listu: Češi: premianti žlutých kontejnerů? (1)

Řešení pracovního listu Češi: premianti žlutých kontejnerů? (1) k námětu do výuky: Celosvětový den úklidu: Jak na odpad?

Pracovní list: Češi: premianti žlutých kontejnerů? (2)

Zadání pracovního listu Češi: premianti žlutých kontejnerů? (2) k námětu do výuky: Celosvětový den úklidu: Jak na odpad?

Řešení pracovního listu: Češi: premianti žlutých kontejnerů? (2)

Řešení pracovního listu Češi: premianti žlutých kontejnerů? (2) k námětu do výuky: Celosvětový den úklidu: Jak na odpad?

Pracovní list: Jak zamést s mým odpadem

Zadání pracovního listu Jak zamést s mým odpadem k námětu do výuky: Celosvětový den úklidu: Jak na odpad?

Řešení pracovního listu: Jak zamést s mým odpadem

Řešení pracovního listu Jak zamést s mým odpadem k námětu do výuky: Celosvětový den úklidu: Jak na odpad?

Jsi trash (hero)?

Zadání pracovního listu Jsi trash (hero)? k námětu do výuky: Celosvětový den úklidu: Jak na odpad?

Řešení pracovního listu: Jsi trash (hero)?

Řešení pracovního listu Jsi trash (hero)? k námětu do výuky: Celosvětový den úklidu: Jak na odpad?
Probíhá načítání