Pasáž uvádí, jaké vidy existují v češtině, co vyjadřují a jak se tvoří. Dále jsou uvedeny příklady obouvidových sloves a sloves existujících jen v jednom vidu.
Pasáž uvádí krátké opakování skloňování osobních zájmen a psaní velkého písmene u zájmen „Vás“ a „Ty“ například v dopisech.
Pasáž uvádí, jaká vztažná zájmena se vyskytují v češtině, blíže se pak zabývá skloňováním zájmena „jenž“ a jakým zájmenem jej lze nahradit.
Formou scénky a navazujícího vysvětlení se dozvíme, že u mnoha slov lze použít při skloňování několik variant. Které jsou správně, jak vznikly a proč k tomuto kolísání dochází? Proč je čeština tak nevyzpytatelná?
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 3. ročníku poznávat slovesa. V této lekci budeme za pomoci indicií, různých sloves či sportovního náčiní hledat název státu. A paní učitelka bude dokonce i rapovat!
V šestém díle LOGOhrátek se budeme zajímat o číslovky. Na začátku procvičíme výdrž dechu při počítání na jeden nádech. Procvičíme číslovky při pohybové aktivitě s počítáním jednotlivých činností nebo při počítání částí těla. Vysvětlíme si, co znamená gesto s jedničkou, a na závěr zkusíme ohebnost jazyka při jazykolamu.
Pasáž uvádí správné skloňování slov „globus“ a „foyer“.
13 495
756
4 597
1 302
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.