08:46
Když děti učí telka! Vítat jaro písničkou nás naučí Karolína Řepová. V minulém díle jsme vítali jaro říkadlem, nyní k němu ještě přidáme písničku, kterou si procvičíme. Ale to není všechno. Vyrobíme si vlastní perkusní hudební nástroj! Jak na to? To vám ukážeme. Vše doprovodíme pohybem a určitě budeme mít dobrou náladu.
Když děti učí telka! Těšíte se na jaro? My také! Zkusíme ho přivítat. S Karolínou Řepovou ho budeme vítat říkadlem, které doprovodíme "hrou na svoje tělo". Pomůže nám lépe si zapamatovat slova.
Když děti učí telka! Při vítání jara s dětmi a Karolínou Řepovou propojíme říkadlo, píseň a poslech skladby Tanec kuřátek ve skořápce v jednu činnost. Hudbu doprovodíme pohybem a jaro tu bude dříve, než se nadějeme. My si ho totiž přivoláme!
Pojďte se s námi hýbat! V tomto díle Hýbánek s námi bude cvičit také květina. Naučíme se píseň Na tom pražským mostě a protáhneme si tělo, jako to dělají květiny. Vždyť nejen slunečnice otáčí se za sluncem!
Ukázka seznamuje děti s písmenky Ď, Ť, Ň a poukazuje na problémy, které může přinést jejich záměna či špatná výslovnost (např. banka/baňka). Děti se také seznámí s písní „Medvědi“.
Rozhýbej se a užij si legraci s klasickou hudbou. Zahřejeme se malou rozcvičkou a pak se seznámíme s barokním skladatelem Georgem Fredericem Handelem.
Rozhýbej se a užij si legraci s klasickou hudbou. Ukážeme si, co je to akordeon, jak vypadá a také jak funguje.
Rozhýbej se a užij si legraci s klasickou hudbou. Naším dnešním úkolem je pomoci François Couperinovi se osvobodit z notového zamotání. Pomužete nám i vy?
Animované video nás seznámí s českými lidovkami a naznačí, jaký mohl asi být příběh jejich vzniku. A vy si s ním můžete obohatit zpěvník o nesmrtelné české písničky, které znají celé generace malých i velkých zpěváků. Dnes se naučíme písničku Šel zahradník do zahrady.
Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme píseň Ach, synku, synku.
Pojďte se s námi hýbat! V tomto díle Hýbánek se naučíme píseň Hromy bijú a dozvíme se také, co dělat, když je venku opravdu velká bouřka. Nemusíte se ale ničeho bát! Jen to pojďte zkusit s námi.
Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme píseň: A vy kováři umouněný.
13 191
740
4 504
1 239
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.