25:05
Pohádka O dvanácti měsíčkách, kterou předčítá herec Pavel Tesař. Příběh vypráví o Marušce, kterou v zimě vyžene zlá macecha a nevlastní sestra ven pro jahody, borůvky a jablíčka. Laskavé Marušce však s úkoly pomůže dvanáct kouzelných bratrů měsíčků.
Pasáž pomocí příkladových vět vysvětluje pravidla shody přísudku s podmětem.
Pohádka Vánoce a zvířátka, kterou předčítá herec Pavel Tesař. Příběh vypráví o zvířátkách, která se v chaloupce připravují na Vánoce. Přitom však zjišťují, že pro každého z nich představuje tento svátek něco jiného.
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 3. ročníku vyjmenovaná slova po P. V této lekci se naučíme za pomoci obrázků porozumět významům jednotlivých vyjmenovaných slov po P. Zahrajeme si hru, při které si procvičíme jejich pořadí.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Ž. Ukazuje, jak se dané tiskací písmeno píše, a vyhledává slova tímto písmenem začínající. Video je vhodné také jako doplňková aktivita k výuce češtiny pro cizince. Určeno především pro začátečníky mladšího školního věku.
Už jste se setkali s někým, kdo trpí fobií? Povíme si, jak se taková fobie projevuje a z čeho může vzniknout. Také se dozvíme, jak se různým fobiím říká.
Pořad představuje slang lékárníků a přichází s vysvětlením typických výrazů, které se v tomto prostředí používají. Tušíte, co je to jedovka, emes, kašlačka či para?
Když děti učí telka! Naučme se s žáky 4. ročníku vyjmenovaná slova po P a po S. Vyhledejme k vyjmenovaným slovům slova příbuzná. Která vyjmenovaná nebo příbuzná slova souvisejí s přírodou? Objevme o nich zajímavosti. Pomocí metody INSERT budeme třídit informace.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 1. ročníku číst slabiku MĚ. Jinak ji slyšíme a jinak píšeme. Dáme si několik hádanek a dozvíme se, co je to měšec. Při poslechu krátkého příběhu si vyzkoušíme, zda slabiku MĚ dokážeme určit sluchem.
Pasáž se zabývá pravopisně správnou variantou jména Červená karkulka a vysvětluje, co původně znamenalo slovo „karkulka“.
Pasáž na příkladech vysvětluje psaní velkých písmen v názvech kostelů a klášterů.
Pasáž vysvětluje, jak se správně píše tečka u dat, výčtů, časů a dalších číslovek.
13 499
756
4 598
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.