Emanuel Moravec na vrcholu moci

Emanuel Moravec je za protektorátu, v roce 1942, kdy se video odehrává, na vrcholu své moci. Je ministrem školství a národní osvěty a zakládá Kuratorium pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě. Uslyšíme jeden z jeho rozhlasových projevů. V rozhovoru s K. H. Frankem je mu naznačeno, že by mohl nahradit dosavadního prezidenta. Ukázka pochází z hraného filmu Anatomie zrady z roku 2020.

Tip do výuky

Kontrafaktuální úvaha: Emil Hácha trpí závažnými zdravotními problémy. Emanuel Moravec se během heydrichiády v roce 1942 politicky osvědčil a usiluje o prezidentský post. Zamyslete se nad tím, co by se stalo, kdyby německé velení k jeho jmenování skutečně přistoupilo.

Materiály ke stažení

1 pracovní list

Pracovní list k filmu Anatomie zrady II

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně základní školy a střední školy. Cílem pracovního listu je ověřit znalosti z našich videí.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Dějepis

Mohlo by vás také zajímat

Moderní doba - české dějiny

ČT edu nejsou pouze videa

1 255

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání