09:29
Jak na bolavý zub? Ukázka také vysvětluje, že není třeba se bát zubního lékaře, jak to u zubaře probíhá a jak se máme o zuby správně starat. V pořadu vystupuje Hurvínek, jeho kamarádi a pan doktor.
Jak se zachovat, pokud dojde k otravě houbami? V pořadu vystupuje Hurvínek se svými kamarády a panem doktorem.
Jak probíhá vyšetření a následné ošetření, pokud máme zlomeninu kosti? V pořadu vystupuje Hurvínek, jeho kamarádi a pan doktor.
Jak to vypadá, pokud mají děti nějakou vadu řeči, a co se s tím dá dělat? V pořadu vystupuje Hurvínek, jeho kamarádi a pan doktor.
Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva (UNESCO) má pomoci k jeho zachování. Podmínkou pro zápis do tohoto mezinárodního seznamu je předchozí zápis do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR, zřízeného Ministerstvem kultury. K počátku roku 2020 čítal tento seznam 28 položek. Jednou z nich jsou i tradiční léčebné procedury a odkaz V. Priessnitze, tedy léčba pomocí studené vody. Z dnešního pohledu bychom řekli, že jde o léčitelství, které Priessnitz objevil díky náhodě a své intuici.
Pořad popisuje karcinom děložního čípku a jaké má příznaky. Dále říká, proč chodit pravidelně ke gynekologovi, jaké jsou formy prevence a jak se dá s touto nemocí bojovat a jak jí očkováním předcházet.
Pořad popisuje, jaká je průměrná výška, co je normální vývojový růst a co je nestandardní vývoj. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří měli problémy s výškou a jak se s tím vyrovnali. Následují rozhovory s lékaři, kteří popisují, jak se dají poruchy růstu léčit nebo ovlivňovat.
Jak vzniká onemocnění ledvin, jaké má příznaky a jak se dá s touto nemocí bojovat hlavně formou prevence a úpravou stravovacích návyků.
Jak spolu souvisí medvědi a včelí společenství? Vysvětlíme vám zdánlivou záhadu a odpovíme na otázku, kterou si klade každé zvídavé dítě: Proč má rád medvídek med?
Máte rádi dorty? V tomto díle se seznámíme s dortem se zajímavým jménem a historií. Nebude zde chybět recept ani postup přípravy této pochoutky. A víte, jak to bylo se sladkými pochoutkami dříve ve starověku nebo jak se vyrábí cukr? Co pro nás vlastně cukr znamená? Je prospěšný? A kde všude se cukr vyskytuje? Tak se pojďte podívat, budete určitě překvapeni.
Pasáž ukazuje, jak se má správně poskytnout první pomoc zraněnému, který je v bezvědomí, nedýchá, je bez tepu nebo krvácí. Dále je zde vysvětleno, co je to krev, funkce srdce, jak probíhá darování krve a proč je darování krve důležité.
Lízátko a jeho historie. Kdy, kým a z čeho bylo vyrobeno první lízátko? Jak se lízátka vlastně vyrábějí dnes a co k tomu potřebujeme? Víme, že škodí naším zubům, ale umí nám také nějak prospět? Pojďte se podívat.
Ve čtvrtém díle LOGOhrátek se eznámíme se slovesy. Tedy slovy, která označují, co děláme nebo co se kolem nás děje. Slovesa si procvičíme celým tělem formou pantomimy a také procvičíme koordinaci pohybů ruky a oka. A pak slovesa zapojíme při vyprávění příběhu nebo při popisu obrázků dopravních prostředků.
V posledním díle LOGOhrátek si zopakujeme, co všechno už jsme se společně naučili. Jak se řeč vyvíjí a proč je tolik důležitá. Že je důležité správně dýchat. A nakonec si zahrajeme tichou poštu!
V pořadu si děti opakují již naučená písmena, učí se správně dýchat a zkouší rýmovat. Dále se dozvědí, co to jsou citoslovce a slova opačného významu.
13 241
745
4 537
1 243
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.